باد و باران آسمان خراسان‌جنوبی را فرا می‌گیرد

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی از احتمال وقوع بارندگی در نواحی شمالی استان و وزش باد شدید و گردوخاک در نوار شرقی استان خبر داد.

جواد نخعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، پیرامون وضعیت جوی استان طی ساعت‌های آینده، اظهار داشت: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی و خروجی مدل‌های هواشناسی، با فعالیت باد‌های ۱۲۰ روزه شاهد وزش باد شدید و گرد و خاک در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه وزش باد شدید و گردوخاک در نوار شرقی استان شدت بیشتری خواهد داشت، بیان داشت: وزش باد و گرد و خاک سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت دمای هوا خواهد شد.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی از احتمال بارش پراکنده در برخی از نقاط استان خبر داد و مطرح کرد: تا اوایل هفته آینده شاهد افزایش متناوب ابر در آسمان استان خواهیم بود و طی روز‌های پنجشنبه و جمعه در شمال استان احتمال وقوع باران پراکنده وجود دارد.

نخعی با اشاره به کاهش نسبی دمای هوا در استان، مطرح کرد: به لحاظ دمایی تا حدودی از شدت گرما در منطقه کاسته می‌شود و از امروز تا روز پنجشنبه این هفته هوای استان خنک‌تر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سربیشه با کمینه دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین و دهسلم نهبندان با بیشینه دمای ۴۹ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقاط استان بوده‌ند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − هفت =