تعطیلی اماکن و فعالیت‌های ورزشی در ۳ شهرستان خراسان‌جنوبی

ویروس کرونا اماکن ورزشی و فعالیت‌های تربیت‌بدنی شهرستان‌های بیرجند، طبس و نهبندان را به تعطیلی کشاند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، براساس مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا و شیوع نوع دلتای این ویروس منحوس با قدرت سرایت بسیار بالا به منظور حفظ سلامت مردم و ورزشکاران اماکن ورزشی و فعالیت‌های تربیت‌بدنی شهرستان‌های با رنگ‌بندی خیلی پرخطر خراسان‌جنوبی تعطیل شد.

طبق بازنگری و ویرایش طرح جامع هوشمند محدودیت، فهرست تغییرات ایجاد شده در گروه‌بندی مشاغل مرتبط با فعالیت باشگاه‌های ورزشی در قالب ۳ گروه اعلام شده است.

استخرهای روباز، تیراندازی (اهداف پروازی، فضای باز)، تیروکمان، چوگان، دوومیدانی، سوارکاری، قایقرانی (به‌جز دراگون بوت)، کوهنوردی، گلف، تنیس، موتورسواری و اتومبیل‌رانی و دوچرخه‌سواری در گروه نخست قرار دارند.

رشته‌های بدنسازی و پرورش‌اندام، اسکی، بولینگ و بیلیارد، تنیس روی میز (داخل سالن)، شمشیربازی (سالنی)، ورزش‌های سه‌گانه، تیراندازی سالنی، بدمینتون، فوتبال سالنی، ورزش‌های روستایی (سالنی)، والیبال (سالنی) قایقرانی دراگون بوت تشکیل در گروه دوم جای دارند.

گروه سوم رشته‌های ورزشی شامل انجمن ورزش‌های رزمی، بوکس (سالنی) شنا (استخرهای سرپوشیده و پارک‌های آبی) تکواندو (سالنی) جانبازان و معلولین، ژیمناستیک (سالنی) هاکی(سالنی) کاراته (سالنی) کبدی (سالنی) کشتی (سالنی) کونگ‌فو و هنرهای رزمی (سالنی) نابینایان، ناشنوایان، نجات‌غریق (سالنی) ورزش‌های رزمی، ووشو (سالنی) و ورزش‌های زورخانه‌ای (سالنی) می‌شود.

رشته‌های ورزش‌های مجاز به فعالیت در شهرستان‌های بیرجند، طبس و نهبندان با وضعیت قرمز کرونایی در بخش استخر روباز، تیراندازی (اهداف پروازی، فضای باز)، تیروکمان، چوگان، دوومیدانی، سوارکاری، قایقرانی (به‌جز دراگون بوت)، کوهنوردی، موتورسواری و اتومبیل‌رانی، دوچرخه‌سواری، گلف و تنیس بوده و منعی ندارند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از فارس؛ در ارتباط با تعطیلی اماکن و فعالیت‌های ورزشی در شهرستان‌های با رنگ‌بندی قرمز کرونایی رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها، هیأت‌های ورزشی،‌ مدیران اماکن و باشگاه‌های ورزشی، مربیان و ورزشکاران باید مد نظر داشته باشند که تمامی فعالیت‌های ورزشی گروه‌های ۲ و ۳ در شهرستان‌های با رنگ‌بندی قرمز کرونایی شامل بیرجند، طبس و نهبندان تعطیل است و در صورت مشاهده عدم رعایت مصوبات ملی و استانی مبارزه با ویروس کرونا با متخلفان برخورد خواهد شد.
 

انتهای‌ پیام/۶۹۰۱۴/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + نوزده =