نجات ۲ فرد مفقود شده در ارتفاعات «فردوس»

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: ۲ فرد مفقود شده در ارتفاعات شمالی شهرستان فردوس با تلاش نیروهای امدادی هلال‌احمر پیدا شدند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدحمزه اسعدزاده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهارداشت: روز گذشته حدود ساعت ۱۱ صبح با اعلام مردمی خبر مفقودی ۲ نفر در ارتفاعات شمالی شهرستان فردوس سریعا تیم پایگاه سیار با هماهنگی مراجع ذیربط به منطقه اعزام شد.

وی بیان داشت: با توجه به موقعیت و گستردگی منطقه با درخواست تیم حاضر در منطقه ۳ تیم پشتیبان از هلال‌احمر شهرستان و تیم واکنش سریع از استان به محل حادثه اعزام شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی ادامه داد: با تقسیم‌بندی منطقه و تیم‌بندی نیروها پس از پیماش حدود ۲۸ کیلومتر در مناطق صعب‌العبور یکی از مفقودین حوالی ساعت ۱۴ توسط نیروهای امدادی و بومی منطقه پیدا شد.

اسعدزاده افزود: فرد دوم که پسر بچه‌ای ۱۴ ساله بود، سرانجام حوالی ساعت ۱۸:۴۰ توسط تیم گشت موتوری در ارتفاعات رؤیت و پس از ارزیابی با حال عمومی پایدار به محل امن انتقال یافت.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسری برای دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ تماس گرفته و یا به نزدیک‌ترین پایگاه امدادی محل مراجعه کنند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 11 =