قنوات خاموش ۲ روستا در «خوسف» جان گرفت

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از احیای ۲ رشته قنات در روستا‌های دستگرد و نوغاب خور شهرستان خوسف خبر داد و گفت: این قنوات با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان با کمک اعتباری دولت و مردم به اتمام رسید.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از خوسف، مهدی هنری صبح امروز در مراسم احیا قنوات روستاهای نوغاب خور و دستگرد شهرستان خوسف، اظهار داشت: در جریان سیل اردیبهشت‌ماه سال جاری که در ۳ شهرستان استان رخ داد، خسارات زیادی به بیش از ۳۰ رشته قنات وارد شد و مشکلات عدیده‌ای برای کشاورزان ایجاد شد.

وی با اعلام اینکه سازمان بسیج سازندگی استان با هماهنگی مجموعه جهاد کشاورزی در فاز اول کار اجرایی ۷ رشته قنات در ۳ شهرستان بیرجند، خوسف و سربیشه را آغاز کرد، بیان داشت: اعتبار برآورد شده و مورد نیاز برای این ۷ پروژه حدود ۱۵ میلیارد ریال است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی محرومیت‌زدایی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی است، تبیین کرد: اجرای پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی در خراسان‌جنوبی که درگیر خشکسالی‌های چندین ساله است از اهمیت زیادی برخوردار است.

هنری با اشاره به فعالیت بسیج سازندگی در بخش احیا و مرمت قنوات، یادآور شد: یکی از اولویت‌های بسیج سازندگی پروژه‌های تأمین منابع آب کشاورزی و احیا و مرمت قنوات است که از ۱۰ سال گذشته بر این بخش متمرکز شده و این طرح‌ها را با همکاری مردم و سازمان جهاد کشاورزی در تمامی شهرستان‌ها در حال اجرا دارد.

وی به احیا و مرمت قنوات روستاهای نوغاب خور و دستگرد شهرستان خوسف اشاره و مطرح کرد: این قنوات در مجموع با ۶۰۰ متر حجم عملیات اجرایی و اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان با کمک اعتباری دولت و مردم به اتمام رسید.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =