جولان بادهای ۱۲۰ روزه در خراسان‌جنوبی/ تداوم توفان و گردوخاک

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: با ادامه فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه از امروز تا پایان هفته شاهد وزش باد شدید تا خیلی شدید در استان خواهیم بود.

جواد نخعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، با اشاره به شرایط جوی استان و جولان بادهای ۱۲۰ روزه، اظهار داشت: مطابق با الگوی نقشه‌ها و تقویت فعالیت بادهای ۱۲۰ روزه از عصر روز گذشته شاهد افزایش سرعت وزش باد در اکثر نقاط استان هستیم.

وی با اعلام اینکه از امروز تا پایان هفته شاهد وزش باد شدید تا خیلی شدید در استان خواهیم بود، بیان داشت: وزش باد در استان علاوه بر خیزش گرد و خاک در استان سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت  هوا خواهد شد.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در مرز شرقی شرایط برای توفان گرد و خاک و بروز خسارت فراهم است، تبیین کرد: این پدیده جوی آسیب به تابلوها و علایم شهری و روستایی، اختلال در ترددهای جاده‌ای، خسارت به درختان و غیره را به همراه خواهد داشت.

نخعی با اشاره به تغییرات دمایی در استان، گفت: طی امروز و فردا دمای هوا در استان تغییر محسوسی نخواهد داشت و تا پایان هفته هوای استان خنک‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه تغییرات دما در مرکز استان بین ۲۱ و ۳۷ درجه ثبت شد، خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته قائن با کمینه دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین و بندان با بیشینه دمای ۴۶ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان گزارش شده است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 16 =