۳۵۰ زندانی در خراسان‌جنوبی مشمول عفو رهبر معظم انقلاب – طبس نیوز

۳۵۰ زندانی در خراسان‌جنوبی مشمول عفو رهبر معظم انقلاب

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای امسال اکنون ۳۵۰ زندانی در استان با عفو رهبر معظم انقلاب آزاد و یا مشمول تخفیف مجازات شدند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند و به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۲ نفر زندانی جرایم غیر عمد در استان آزاد شدند.

وی بیان داشت: این زندانیان شامل ۱۹ نفر بدهکار مالی، ۳۰ نفر بدهکار مهریه، ۲ نفر بدهکار نفقه و یک نفر بدهکار دیه با بدهی ۳۳ میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومانی با گذشت شاکیان و کمک ستاد دیه آزاد شدند.

وی گفـت: این میزان بدهی با گذشت ۶ میلیاردو ۸۰۰ میلیون تومانی شاکیان، کمک بیش از ۱۶ میلیارد تومانی ستاد دیه و ارائه تسهیلات ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی تسویه شده است.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: پرونده ۱۰ زندانی جرایم غیر عمد با بدهی ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی در جلسه ستاد دیه بررسی شد که با گذشت شاکیان، کمک ستاد دیه و دریافت تسهیلات آزاد شدند.

حمیدی افزود:از این مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان گذشت شاکیان، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک ستاد و مابقی ارائه تسهیلات به این زندانیان بوده است.

وی با اشاره به اینکه در ۵ ماه ابتدای سال محکومین جرایم غیر عمد در خراسان‌جنوبی ۳۰ درصد کاهش یافته، عنوان کرد: ۳۵۰ زندانی در خراسان‌جنوبی از ابتدای امسال با عفو رهبر معظم انقلاب آزاد و یا مشمول تخفیف مجازات شدند.

رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: هم‌اکنون ۶۲ زندانی جرایم غیر عمد با بدهی ۱۴ میلیارد تومانی در زندان‌های استان چشم‌انتظار کمک خیران برای آزادی هستند.

انتهای پیام/۶۷۰۱۵/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =