جمع‌آوری ۹۵۰ میلیارد تومان زکات در کشور/ توزیع ۷۵ درصد زکات جمع‌آوری شده بین نیازمندان – طبس نیوز

جمع‌آوری ۹۵۰ میلیارد تومان زکات در کشور/ توزیع ۷۵ درصد زکات جمع‌آوری شده بین نیازمندان

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: امسال برای کشور برنامه‌ریزی شده تا یک هزار و ۵۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شود و از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۵۰ میلیارد تومان زکات نقدی و غیر نقدی از این میزان محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سیدمرتضی بختیاری ظهر امروز  در دیدار اعضای شورای زکات خراسان‌جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان، زکات را سبب طهارت مال در زندگی انسان دانست و اظهار داشت: کمیته امداد براساس مأموریتی که بر عهده دارد صد در صد در اختیار محرومان و نیازمندان است.

وی بیان داشت: طبق تفاهم‌نامه با سازمان تبلیغات اسلامی در حال حاضر بیش از ۳ هزار طلبه مستقر در روستاهای کشور با شورای عالی زکات همکاری دارند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور اعلام کرد: امسال برای کشور برنامه‌ریزی شده تا یک هزار و ۵۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری شود و از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۵۰ میلیارد تومان زکات نقدی و غیر نقدی از این میزان محقق شده است.

بختیاری با بیان اینکه بالغ بر ۷۵ درصد از زکات جمع‌آوری شده به سفره نیازمندان می‌رود، اضافه کرد: حدود ۲۰ درصد در قالب تهیه نیازهای مددجویان و بخشی در مسیر عمران و آبادانی هزینه می‌شود.

وی سهم کمیته امداد و شورای عالی زکات خراسان‌جنوبی از مبلغ پیش‌بینی شده را ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعلام و تبیین کرد: از این میزان ۵ و ۸۰۰ میلیون تومان آن محقق شده و این در حالی است در سال گذشته تنها ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در استان جمع‌آوری شده بود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با بیان اینکه کارهای خوبی در کمیته امداد در بخش‌های مختلف از جمله زکات صورت گرفته، مطرح کرد: با توجه به خشکسالی‌های طولانی در استان خراسان‌جنوبی اما زکات در این استان رشد ارزشمندی داشته است.

بختیاری همچنین به برنامه اشتغال اشاره و عنوان کرد: امسال ۶ هزار و ۳۶۶ فرصت شغلی با ۲۸۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای خراسان‌جنوبی در نظر گرفته شده و این نیز در حالی است که برنامه اشتغال این نهاد در سال گذشته ایجاد فرصت شغلی برای ۵ هزار و ۵۳۶ نفر با ۱۴۵ میلیارد و ۶۰۰ میلون تومان بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ستاد توسعه خاوران می‌تواند احیاکننده راه تجاری ابریشم باشد و این راه از خطه خراسان‌جنوبی عبور می‌کند و طرح‌های خوب و بی‌نام بسیاری در استان وجود دارد که نیازمند حمایت هستند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 7 =