ایجاد ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ۱۴۰۰ توسط کمیته امداد/ ایرانیان خارج از کشور متقاضی سرمایه‌گذاری در کشور

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: اشتغالزایی برای ۳۰۰ هزار نفر از برنامه‌های امسال است که سهم خراسان‌جنوبی از این میزان ۶ هزار و ۳۶۳ فرصت شغلی است و استان اگر بتواند سهمیه اشتغال خود را تا آذرماه جذب کند از تسهیلات بیشتری بهره‌مند خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سید مرتضی بختیاری ظهر امروز در جریان سفر به استان خراسان‌جنوبی و حضور در هجدهمین جلسه ستاد توسعه خاوران، ضمن قابل تقدیر خواندن اقدام استاندار در تحقق این طرح ابتکاری، اظهار داشت: خراسان‌جنوبی ظرفیت‌های بسیار بالایی به لحاظ سرمایه‌گذاری دارد که می‌توان از آن‌ها به خوبی استفاده نمود.

وی با اشاره به حجم سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در استان در قالب ستاد توسعه خاوران، گفت: اگر  ستاد توسعه خاوران طرحی ابتکاری است، راه‌اندازی کارگروه مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها ابتکار مهم‌تری است چراکه بروکراسی‌های پیچیده اداری را تسهیل نموده و خیال سرمایه‌گذار را از این بابت راحت می‌کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور مطرح کرد: اینکه در قالب این ستاد طرح‌های بی‌نام صادر شده تا به محض ورود سرمایه‌گذار در اختیارش قرار بگیرد برای سرمایه‌گذار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

بختیاری با بیان اینکه خیلی از ایرانیان خارج از کشور، متقاضی سرمایه‌گذاری در ایران هستند، تبیین کرد: این اقدام بزرگ که با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی و با رویکرد رشد و بالندگی صورت گرفته توسعه یابد و به عنوان الگویی برای دیگر مناطق ارائه شود.

وی به تشریح ظرفیت‌های خراسان‌جنوبی پرداخت و با اشاره به سابقه آموزشی بیش از صد ساله استان، اظهار داشت: در زمینه فراگیری علم در این استان پایه‌گذاری‌های خیلی خوبی شده و علما، نخبگان و افراد خبره زیادی در تمامی عرصه‌ها از این استان معرفی شده‌اند از آن جمله آیت‌الله تهامی که یکی از علمای بزرگ این استان است و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به فضایل این بزرگوار تأکید فرموده‌اند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور وجود سردارانی همچون کاوه، ناصری، آهنی، رحیمی را از ظرفیت‌های استان نام برد و از پتانسیل‌های دانشگاهی، معدنی و کشاورزی گفت و بیان داشت: امیدواریم با تلاش‌های دستگاه‌ها و نهادهای حمایتی از قبیل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان و ورود به موضوع بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها، این استان در حوزه سرمایه‌گذاری توسعه و رونق بگیرد.

بختیاری در ادامه به برنامه‌های این مجموعه در کلان کشور اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اواخر تیرماه سال ۹۸، مأموریت توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای تهیدستان را با رعایت حرمت‌گذاری آن‌ها برای کمیته امداد امام خمینی(ره) صادر کردند که این موضوع در صدر برنامه‌ها قرار گرفته است .

وی با اشاره به اقداماتی که در دوره‌های مدیریتی مختلف در این مجموعه انجام شده، افزود: در راستای تحقق این برنامه، سه رکن اشتغال، مسکن و ترویج فرهنگ خودباوری و خوداتکایی را تعریف کردیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه ۵۵ درصد تسهیلات مجموعه شناور است و ۶۰ درصد افراد تحت پوشش نیز خانم هستند، گفت: برای توسعه مشاغل خانگی برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای شده تا شاغل بودن مادر، حضورش در خانه را تحت‌الشعاع قرار ندهد.

بختیاری اعلام کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) آمادگی پذیرش اشتغال خانگی و روستایی را دارد و مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

وی از  ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال روستایی از محل صندوق ولایت و ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی امسال  گفت و تصریح کرد: اشتغالزایی برای ۳۰۰ هزار نفر از برنامه‌های امسال است که سهم خراسان‌جنوبی از این میزان ۶ هزار و ۳۶۳ فرصت شغلی است و استان اگر بتواند سهمیه اشتغال خود را تا آذرماه جذب کند از تسهیلات بیشتری بهره‌مند خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به برنامه‌های این مجموعه در بحث احداث مسکن اشاره و مطرح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) تا دو سال دیگر صددرصد مسکن مورد نیاز خانواده‌های تحت پوشش خود را در خراسان‌جنوبی احداث می‌کند.

بختیاری تحقق دو پیشنهاد ورود کمیته امداد امام خمینی (ره) به بحث احیای قنوات و انعقاد تفاهم‌نامه محرومیت‌زدایی از شوسف و گزیک را به انجام کار کارشناسی و بررسی شرایط منوط کرد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح/ی


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =