ایجاد ۶۳۶۶ فرصت شغلی تا پایان سال ۱۴۰۰ در خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سید رضا حسینی ظهر امروز در نشست خبری، اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰ هزار و ۵۵۹ خانوار معیشت‌بگیر و ۱۲ هزار و ۴۹۰ خانوار محل قانون هدفمندی یارانه‌ها (تبصره ۱۴) تحت حمایت کمیته امداد استان هستند.

وی بیان داشت: طی ۶ ماه نخست سال جاری ۱۱۲ هزار و ۴۵۰ مراجعه کننده به کمیته امداد استان داشتیم که ۷۴ هزار نفر مدد جو و مابقی غیر مددجو بودند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان‌جنوبی تسهیلات اشتغال این نهاد را ۲۷۸ میلیارد تومان اعلام و مطرح کرد: از این مبلغ ۲۵۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل منابع بانکی و ۲۰ میلیارد تومان از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خراسان‌جنوبی از ایجاد ۶ هزار ۳۶۶ فرصت شغلی در استان طبق برنامه پیش‌بینی شده تا پایان سال خبر داد و گفت: سرانه وام پرداختی به مددجویان ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد و بازپرداخت ۷ ساله است.

حسینی با اشاره به تهیه و توزیع ۴۲۵ سری جهیزیه به مبلغ ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بین زوج‌های تحت پوشش این نهاد، عنوان کرد: همچنین ۴۲۰ نفر پشت نوبت جهیزیه در استان داریم که با توجه به تفاهم انجام شده بین امداد و وزات صمت برای تهیه ۵ قلم کالای اساسی پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال هیچ پشت نوبت جهیزیه‌ای نداشته باشیم.

وی از وجود ۴ هزار کودک زیر پنج سال دارای سوء تغذیه و یک هزار و ۵۰۰ مادر باردار تحت حمایت این نهاد در استان خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱۳ بیمار خاص و ۳ هزار و ۱۷ بیمار صعب‌العلاج تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که در ۶ ماه نخست امسال ۳ هزار و ۳۴۶ نفر از این افراد خدمات درمانی دریافت کردند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد خراسان‌جنوبی از توزیع ۸ میلیارد تومان کالا بین مددجویان استان خبر داد و اضافه کرد: به دلیل ساخت مسکن محرومان در حال حاضر برای تجهیز منازل به ۶ هزار بخاری، ۲ هزار و ۶۷۸ دستگاه آبگرمکن، ۳ هزار و ۸۳۰ مورد گازرسانی منازل نیازمندیم که همت خیران را می‌طلبد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =