کد QR جایگزین صندوق‌های صدقات خانگی/ افزایش ۵۶ درصدی کمک‌های مردمی در خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، رضا سلم‌آبادی ظهر امروز در نشست خبری، به تشریح دستاوردهای سفر رئیس کمیته امداد کشور به استان پرداخت و اظهار داشت: توزیع ۹ هزار و ۳۰۰ بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان نیازمند، تجلیل از ۱۲ دانش‌آموز رتبه برتر کنکور ۱۴۰۰، دیدار با ۱۰ خانواده مددجو، تعهد ۱۲۰ میلیون تومانی برای تهیه لوازم خانگی منزل این مددجویان بخشی از دستاوردهای این سفر است.

وی بازدید از مسکن محرومان و تأمین ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای مسکن مددجویان، تأمین یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان برای خوابگاه قاین، حمایت از یک نابغه قرآنی، کمک برای گازرسانی منازل محرومان و ایجاد کارگروهی مختص خراسان‌جنوبی برای ساخت سرویس بهداشتی منازل محرومان محقق شد.

کد QR برای ۷۲ هزار مشترک فعال شد

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی در ادامه از فعال شدن کد QR بر روی صندوق‌های صدقات سطح استان خبر  داد و عنوان کرد: با هدف توسعه روش‌های نوین دریافت کمک‌های مردمی در بستر الکترونیکی کد QR به زودی بر روی صندوق‌های صدقات سطح استان نصب و اجرا می‌شود.

 سلم‌آبادی اضافه کرد: این امر با هدف افزایش جذب کمک‌های مردمی بر بستر روش‌های نوین الکترونیکی و همچنین حفظ و افزایش ضریب نفوذ مشترکان و خیران قابل شناسایی برای تخلیه الکترونیکی صندوق‌های صدقات به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه تا پایان سال جاری در استان باید ۸۱ هزار و ۵۱۲ مشترک الکترونیکی صدفات جذب شود، افزود: تاکنون کد QR برای ۷۲ هزار مشترک صندوق‌های صدقات استان فعال شده که از امروز می‌توانند این تعداد مشترک در بستر الکترونیک صدقه پرداخت کنند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی مطرح کرد: تمامی مشترکان صندوق صدقات و نیکوکاران می‌توانند با داشتن کد QR اختصاصی خود و با استفاده از گوشی تلفن همراه به‌ آسانی اقدام به پرداخت صدقه کنند و همچنین براساس احکام شماره ۵۵ جذب حداقل ۸۰ درصد منابع نقدی حاصل از مشارکت‌های مردمی از طریق فناوری‌های نوین در بستر الکترونیک انجام می‌شود.

جمع‌آوری ۸۴ میلیارد کمک مردمی

سلم‌آبادی از جمع‌آوری ۸۴ میلیارد و ۴۵۲ میلیون تومان کمک مردمی، خیرین، مؤسسات خیریه و مراکز نیکوکاری در استان خبر داد و افزود: از این میزان ۳۷ میلیارد و ۵۴ میلیون تومان معادل ۴۴ درصد کمک‌ها به صورت نقدی و ۴۷ میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان معادل ۵۶ درصد کمک‌هانیز به صورت غیر نقدی بوده است.

وی با اشاره به اینکه کمک‌های جمع‌‌آوری شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶ درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: از مجموع کمک خیرین ۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان مربوط به صدقات مردمی و ۴ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان زکوات بوده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی مطرح کرد: همچنین ۱۷ میلیارد و ۱۸۹ میلیون تومان نیز کمک‌های مبتنی بر نیاز به محرومان و نیازمندان خراسان‌‌جنوبی بوده و از محل مراکز نیکوکاری نیز ۳۷ میلیارد و ۵۴ میلیون تومان به محرومان کمک شده است

وجود ۱۴ هزار دانش‌آموز نیازمند در استان

سلم‌آبادی مطرح کرد: تعداد فرزندان ایتام و محسنین استان ۹ هزار و ۱۹ نفر و تعداد حامیان ۳۲ هزار و ۶۶۱ نفر و سرانه کمک به هر فرزند یتیم و محسنین ۳۹۶ هزار تومان است.

وی سهم کمک‌های مردمی به نیازمندان در طرح اکرام ایتام و محسنین را ۲۱ میلیارد و ۵۶۳ میلیون تومان اعلام و تبیین کرد: نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان کمک‌های مردمی در طرح اکرام ایتام و محسنین حدود ۷۵ درصد، صدقات ۴۱ درصد، پرداخت زکات ۵۶ درصد و کمک‌های مبتنی بر نیاز نیز ۲۸ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ۱۴ هزار دانش‌آموز نیازمند در سطح استان تحت حمایت کمیته امداد هستند، خاطرنشان کرد: تاکنون برای ۹ هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز بسته تحصیلی تهیه شده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان مهر ماه بسته‌های تحصیلی بین ۴ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز دیگر نیز توزیع شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =