باشگاه های ورزشی بازگشایی می‌شوند/ افتتاح ۱۲ پروژه ورزشی در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسن عزیزی ظهر امروز در نشست خبری گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش خراسان‌جنوبی اظهار داشت:  تعداد ۵۷۰ برنامه اعم از جشنواره‌های فرهنگی ورزشی، همایش‌های پیاده روی و مسابقات انتخابی المپیاد استعدادهای برتر و استانی انجام می‌شود.

وی افزود: برگزاری ۳۶ برنامه فرهنگی، انجام مسابقات ورزش در حوزه قهرمانی و حرفه‌ای ۲۳ مورد، حوزه همگانی ۱۱۱ مورد، حوزه بانوان ۱۴۶، ویژه جوانان ۳۴ مورد می‌باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: برگزاری سومین دوره مسابقات کارمندان دستگاههای اجرایی در هشت رشته ورزشی ویژه آقایان و هشت رشته مخصوص بانوان، تجهیز و راه‌اندازی ۱۵ خانه ورزش روستایی، مشاوره‌های رایگان جامعه ورزشی در حوزه ازدواج و خانواده و استفاده رایگان ورزشکاران از اماکن ورزشی متعلق به اداره ورزش و جوانان با ارائه کارت بیمه ورزشی از دیگر برنامه‌های قابلیت اجرایی این هفته می‌باشد.  

عزیزی با اشاره به تعطیلی ۱۹ ماهه اماکن و باشگاههای ورزشی خراسان‌جنوبی ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت: برای جبران بخشی از خسارت‌های جدی  اقتصادی به باشگاه‌های بخش خصوصی تا کنون مبلغ شش میلیارد و ۱۳۱ میلیون تومان تسهیلات بانکی دو ساله با سود ۱۲ درصد  پرداخت شده است.

وی از بازگشایی رسمی باشگاههای ورزشی بخش خصوصی خراسان‌جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: این بازگشایی روز شنبه اول آبانماه بمناسبت روز فرهنگ سخت‌کوشی، اشتغالزایی، ترویج کارآفرینی و بهره‌برداری صورت می‌گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: بمناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش تعداد ۱۱ چمن مصنوعی و یک سالن وررشی با زیربنای ۱۵ هزار مترمربع افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

عزیزی از تدوین سند تحولی توسعه ورزش خراسان‌جنوبی تا سال ۱۴۰۸ خبر داد و افزود: مهمترین شاخصه‌ این سند را توجه به فعالیت‌های ورزشی فرامرزی و کسب مدال‌های قهرمانی در رویدادهای مسابقات مهم آسیایی و المپیک است.

وی با اشاره به رویکرد تحولی توسعه ورزش خراسان‌جنوبی در راستای ایجاد قطب بازی‌های ساحلی کشور در این سند عنوان کرد و افزود: اولین مرکز جامعه استعدادیابی ورزشی با توانایی خاص و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مغفول مانده ورزش‌کاران معلول اعم از نابینایان، ناشنوایان و سایر رشته در استان راه‌اندازی می‌شود.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =