طرح محله هدف بازآفرینی شهری «گزیک» تصویب شد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد فرهادی  ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری، از تصویب طرح محله هدف بازآفرینی شهری «گزیک» خبر داد و اظهار داشت: عملیات مطالعاتی این طرح به طور کامل توسط مشاور انجام شده است.

وی ادامه داد: این اقدام اعتبارات و تسهیلات ویژه‌ای برای بازسازی و بهسازی محله هدف بازآفرینی شهر گزیک به همراه دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی مطرح کرد: در این جلسه طرح‌ها و پروژه‌های قابل اجرا در ۷ شهری که محلات آن‌ها در گذشته به تأیید رسیده، مورد بررسی قرار گرفته و تصویب شد.

فرهادی تصریح کرد: پروژه‌های محلات بازآفرینی که شامل طرح‌های عمرانی، اشتغالزایی و فرهنگی می‌شود باید توسط اداره‌کل راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های متولی تأمین اعتبار شود.

وی با تأکید بر اینکه جلسات ستاد باز آفرینی پایدار شهری باید ابتدای سال برگزار شود تا دستگاه‌های اجرایی بتوانند اعتبارات لازم را تأمین نمایند، متذکر شد: با برگزاری منظم و مستمر جلسات ستاد تا پایان سال می‌توان پروژه‌ها را به طور کامل بررسی و رصد نمود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی بیان داشت: طرح‌هایی که در محلات هدف تعریف می‌شوند باید پروژه هایی تأثیرگذار باشند تا موجبات بهبود و ارتقاء کیفیت زندگی مردم را فراهم آورند.

فرهادی خاطرنشان کرد: لازم است با ارائه خدماتی همچون تأمین فضاهای بازی برای کودکان، مناسب‌سازی برای معلولین و غیره بتوانیم الگوی کاملی را در مباحث شهرسازی عرضه کنیم و توزیع عادلانه خدمات در سطح شهرها را شاهد باشیم.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =