خراسان‌جنوبی بر سکوی نایب‌ قهرمانی مسابقات دو و میدانی پسران نونهال منطقه ۶ کشور

حسن دهقان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: در راستای شناسایی استعدادهای بالقوه ورزشی و معرفی توانمندی و قابلیت‌های خراسان‌جنوبی مسابقات قهرمانی دو و میدانی پسران نونهال منطقه شش کشور یادواره شهید یوسفی در استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر و آزادی بیرجند برگزار شد.

وی با اشاره به رقابت نخبه‌های دو ومیدانی‌کار استان‌های سیستان‌ وبلوچستان، کرمان و خراسان‌جنوبی در این ماراتن منطقه‌ای، افزود: طی مراسمی با حضور مسئولان ورزشی خراسان‌جنوبی و شهرستان بیرجند از نخبه‌های برتر ۱۱ ماده دوومیدانی این رویداد ورزشی با حکم، مدال و کاپ تجلیل به عمل آمد.  

نایب‌ رئیس بانوان هیأت دو ومیدانی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در ماده دو ۱۰۰ متر محمدحسین اسدی، احسان‌ یکه‌خان و حمید احمدی رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند نایب و در دو ۱۱۰ متر بامانع نیز حمزه براهویی، محمدرضا هدایتی و محمدولی آشوری حائز رتبه برتر شدند.

رحمانی گفت: در دو ۴۰۰ متر صالح رضازاده، محمد عبدالهی و محمد عزیزی زودتر از همه‌ به خط پایان رسیدند و در دو ۱۵۰۰ متر نیز محمدطاها  موادی، فردوس رحمانی و محمدحسین‌ رحیمی  مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کرد.

وی یادآور شد: در دو ۳۰۰۰ متر ابوالفضل قربان‌پور، محمدصدیق سلمانی حائز رتبه‌های برتر شدند،  در ماده پرتاب وزنه نیز مرتضی باقری، علی عبدالهی و بنامین‌ اعتمادی‌فر بر سکوهای اول تا سوم ایستادند.

نایب‌رئیس بانوان هیأت دو و میدانی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در ماده پرتاب دیسک فضل‌الرحمان نیک‌روش، بلال بهتانیان و محمدسینا‌ علیزاده به مقام‌های اول تا سوم دست یافتند و در پرش ارتفاع نیز محمدجواد یادگارزایی، میکائیل نهتانی به رتبه‌های اول تا سوم دست یافتند.

رحمانی ادامه داد: در ماده پرتاب نیزه محمدعلی‌ بهتانی‌پور، مهرداد نارویی و داوود چاجی حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند و در ماده پرش طول نیز حسین‌ پیله‌در، ابوالفضل شهرکی‌زاد و یاسین مرادقلی مقام‌های برتر را از آن خود کردند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش تیمی مسابقات قهرمانی دو و میدانی پسران نونهال منطقه ۶کشور، سیستان و بلوچستان با کسب ۳ نشان طلا، ۵ مدال‌ نقره و ۲ مدال برنز بر سکوی نخست قرار گرفت، خراسان‌جنوبی با کسب ۳ مدال طلا و ۳ نشان نقره و ۳ برنز نایب قهرمان شد و تیم‌ کرمان با کسب ۳ نشان طلا به مقام سوم رقابت‌ها دست یافت.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 7 =