تأمین بیش از ۵ هزار هکتار زمین روستایی توسط بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، «قاسم تنها» مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی در نشست خبری گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهارداشت: از  ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحد شناسایی شده در هزار و ۷۵۲ روستای خراسان‌جنوبی تعداد ۴۷ هزار و ۴۹۲ واحد مقاوم‌سازی شده است.

وی با اشاره به تسهیلات ۱۰۰ میلیون‌ تومانی ساخت مسکن روستایی افزود: کارمزد این وام‌های قرض‌الحسنه‌ پنج درصد و بازپرداخت آن نیز ۲۰ ساله است.

ساخت ۴ هزار و ۳۵۹ واحد مسکونی با کارگزاری بنیاد مسکن 

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی از سهم ۴ هزار و ۳۵۰ مورد تسهیلات ساخت مسکن روستایی استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: از ابلاغ پرداخت تسهیلات بانکی ۳ هزار و ۸۶۲ واحد اعلام شده تعداد ۲ هزار ۶۲۱ نفر به بانک معرفی شده‌اند.

تنها با اشاره به هزار و ۷۲۹ مورد انعقاد بسته شده متقاضیان ساخت مسکن روستایی با بانک‌های عامل تصریح کرد: تعداد هزار و ۲۶۱ مورد در مرحله فونداسیون‌ریزی و ۸۳۱ مورد نیز در مرحله اسکلت‌بندی و سفت‌کاری است.

وی در ارتباط با طرح احداث ۶ هزار واحد مسکن محرومین با تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در خراسان‌جنوبی یادآور شد: تعداد ۵ هزار ۴۰۵ واحد در مرحله اسکلت‌‌گذاری، ۵ هزار و ۶۰۲ مورد در مرحله سقف‌گذاری و ۴ هزار و ۴۹۱ واحد در مرحله سفت‌کاری و اتمام قرار دارد.

صدور ۸ هزار و ۸۲۰ سند  مالکیت در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی از اجرای ۵۸۵ طرح هادی روستایی استان خبر داد و گفت: ۱۸۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه این طرح‌ها شده است.

تنها با اشاره به ۹۷ میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومانی اعتبارات ملی بنیاد مسکن خراسا‌جنوبی خاطرنشان کرد: اعتبارات استانی نیز ۶ میلیارد و ۵۵۴ میلیون تومان است. 

وی از صدور ۸ هزار و ۸۲۰ سند  مالکیت در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: ۶۶ هزار مورد نیز در روستاها صادر شده است.

تأمین ۵ هزار ۷۸۰ هکتار زمین مناطق روستایی خراسان‌‌جنوبی

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال نیز ۲ هزار و ۱۶۰ سند مالکیت مسکن روستایی و ۹۳۸ سند شهری صادر شده است.

تنها از تأمین ۵ هزار ۷۸۰ هکتار زمین مناطق روستایی خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: ۲۵ هزار و ۸۴۸ قطعه زمین در سنوات گذشته و در سال جاری نیز هزار و ۹۰۰ قطعه زمین جهت احداث واحدهای مسکونی واگذار شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی دولت در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: کارگزاری ۲۱ هزار و ۸۱۹ واحد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر به بنیاد مسکن واگذار که تاکنون مدارک ثبت‌نام ۱۱ هزار و ۱۵۵ نفر دریافت و ۴ هزار و ۶۱۶ پرونده تشکیل شده است.

افتتاح ۱۴ طرح هادی روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی اظهارداشت: ۱۴ طرح هادی روستایی شهرستان‌های درمیان، سربیشه، قاینات و نهبندان با هزینه‌کرد ۷ میلیارد و ۳۵۹ میلیون تومان از اعتبارات بنیاد مسکن بمناسبت گرامیداشت دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

تنها افزود: در این طرح‌ها ۶۱ هزار و ۵۵۰ متر مربع زیرسازی و ۳ هزار و ۴۰۰ متر مربع سنگ‌فرش شده است.

وی مجموع اعتبارات هزینه‌شده‌ طرح‌های هادی روستایی خراسان‌جنوبی در سال جاری را ۱۲ میلیارد و ۴۳۷ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: سهم مشارکت دهیاری‌های استان ۵ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان بوده است.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 4 =