مراسم اعتکاف در خراسان‌جنوبی برگزار می‌ شود

حجت الاسلام «احمد رضایی» امروز در گفتگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهار داشت: یکى از سنت‏‌هاى حسنه و مستحبات اسلامى که پس ازپیروزى انقلاب اسلامى احیاء شد، سنت مبارک اعتکاف است.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده است تا مراسم اعتکاف امسال در شهرهایی که وضعیت قرمز ندارند برگزار شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه در شهرهای قرمز امکان برگزاری مراسم اعتکاف وجود ندارد، افزود: در شهرهای غیر قرمز نیز متولیان برگزاری این مراسم معنوی با ظرفیت حدود ۲۰ درصد از هر مسجد باید اقدام به ثبت نام کنند.

وی در ادامه بیان کرد: مراسم معنوی امسال در شهرهای غیر قرمز باید با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی از جمله زدن ماسک، فاصله گذاری اجتماعی یعنی رعایت فاصله حداقل یک متر از چهار طرف برگزار شود و داشتن کارت واکسن حداقل ۲ دز برگزار شود.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه مراسم معنوی اعتکاف قبل از اذان صبح ۱۳ رجب آغاز می شود، ادامه داد: شرکت کنندگان در این مراسم معنوی حتما وسایل و ظروف شخصی حتی مُهر و تسبیح و قرآن و مفاتیح شخصی خود را همراه داشته باشند و امکان استفاده از وسایل مشترک وجود ندارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پیش بینی ما این است که میزان شرکت مردم در این مراسم امسال کم خواهد بود، گفت: اغلب شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار دارند و اولویت برگزاری این مراسم در مساجد جامع هر شهرستان است اما اگر تعداد معتکفین بیشتر باشد هیچ محدودیتی برای برگزاری مراسم اعتکاف در سایر مساجد وجود ندارد.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − هفت =