افتتاح ۲۲ پروژه صنعت آب خراسان‌جنوبی در هفته دولت

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با افتتاح ۲۲ پروژه صنعت آب استان تعداد ۵۰ هزار خانوار از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: اعتبار هزینه‌کرد این پروژه‌ها ۱هزار ۶۱۲ میلیارد ریال است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با اشاره به انتفاع  ۱۱۶ روستای استان از بهره‌برداری این طرح‌ها  تصریح کرد:  پروژه های آبرسانی به روستاهای رزگ، کم چاه، کوشک  آباد، گزیک، چشمه موسی، چهکند روشناوند، حمبل، حج نج ، پایدارسازی آب روستای بجد و مجتمع پسوچ شهرستان بیرجند نیز با جمعیت برخوردار ۱۵ هزار ۳۴۳  نفر آماده بهره برداری است

امامی‌ یادآور شد: برای پروژه‌های آبرسانی قابل افتتاح هفته دولت در سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۱ مخزن با ظرفیت  ۲هزار ۱۱۰ مترمکعب ، ۶ ایستگاه پمپاژ، ۶۲ کیلومتر خط انتقال و ۱۹ کیلومتر شبکه توزیع احداث شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در هفته دولت پروژه آبرسانی به صنوف آلاینده بیرجند با اجرای ۲۷ کیلومتر خط انتقال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی  همچنین از ایجاد ۸ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب در مرکز استان خبر داد.

 امامی با اشاره به آبرسانی روستاهای  افضل آباد و تل عارف، نهبندان گفت: در مجموع برای آبرسانی به پروژه های مذکور با احداث ۵ باب مخزن با ظرفیت  ۴۶۰  مترمکعب ، ۲ باب ایستگاه پمپاژ، ۱۵ کیلومتر خط انتقال، ۳ کیلومتر شبکه توزیع احداث شده است.

وی متذکر شد: طبق برنامه پیش بینی شده در شهرستان نهبندان،  عملیات آبرسانی به روستاهای حسین آباد ابله، حسین آباد سرکل از مجتمع افضل آباد و روستاهای حسنعلی، شیور و حسن آباد از مجتمع طارق ، با حجم عملیات ساخت یک باب مخزن ۲۰۰  مترمکعبی، ۲۳ کیلومتر خط انتقال و ۳ کیلومتر شبکه توزیع تا پایان شهریور ماه تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل  شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی ادامه داد: در شهرستان مرزی درمیان نیز این مجموعه موفق به اجرای پروژه آبرسانی به روستای خیرآباد شده است تا ۱۴۰ خانوار  با جمعیت ۶۰۸ نفر از نعمت آب شرب سالم، بهره مند شوند که در این راستا یک مخزن ۲۰۰ مترمکعبی، ۱۵ کیومتر خط انتقال و ۳ کیلومتر شبکه توزیع اجرا شده است و همچنین در راستای رفع مشکلات کمبود آب مجتمع فخرود، عملیات حفر و تجهیز چاه درمیان عملیاتی شده است، که از مزایای آن ۲۱ روستا با جمعیت ۳۴۲۱ نفر برخوردار خواهند شد.

امامی یادآور شد: در هفته دولت شاهد افتتاح پروژه آبرسانی به مجتمع کویر شهر طبس با حجم عملیات ۳ باب مخزن با حجم ۱۵۰ مترمکعب مخزن ذخیره و ۳۳ کیومتر خط انتقال خواهیم بود که ۳۷۶۹ نفر از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

وی تصریح کرد: در هفته دولت آبرسانی به شهرک ولیعصر شهر سربیشه با حجم عملیات ۵۰ مترمکعب مخزن و ۳.۵ کیلومتر شبکه توزیع  با جمعیت ۱۶۰ نفر و آبرسانی به روستای کلاته محمد لاله  با ۴/۲ کیلومتر شبکه توزیع  با جمعیت ۶۸ نفر را نیز شاهد خواهیم بود.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =