بهداشت و درمان مقدمه واجب برای انسانیت/ رعایت مسائل اخلاقی و اسلامی عامل جلوگیری از بیماری

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه خراسان‌جنوبی ظهر امروز در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، اظهار داشت: در این دو سال کرونا به شهدای سلامت درود می‌فرستیم چراکه آن‌ها زحمات بسیاری را متحمل شدند.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان آنچه به ذهن می‌رسد هم بهداشت و هم درمان در چارچوبه نیازهای جسمانی انسان است، تصریح کرد: اصل در انسان بعد انسانیت او است و بهداشت و درمان به صورت مقدمه‌ای واجب است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه حفظ سلامت یک مسئله فقهی نیز است، یادآور شد: شخص نمی‌تواند به خودش ضرر برساند و این کار شرعاً محکوم است.

عبادی با بیان اینکه قالب مشکلات از جهت آفت‌های انسانی است و بالاخره گناه را به گردن میکروب و ویروس می‌اندازیم، ادامه داد: ویروس کرونا میلیون‌ها نفر در جهان را به کام مرگ کشاند.

وی افزود: توصیه من توصیه بهداشت و درمان است در جهت انسانی، دینی در عفاف و حجاب و در صداقت که مربوط به بعد انسانی انسان است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به صدام حسین اضافه کرد: صدام یک پیکره سالمی داشت و این سلامت کاری برای خودش جز دوزخ نکرد و کاری برای بشر نیز نکرد.

عبادی با بیان اینکه باید قدردان کسانی که حافظ سلامت و درمان هستند، باشیم، متذکر شد: همه مقدمه واجب است و آن واجب اصل زاویه انسانیت انسان است.

وی با بیان اینکه مشکلاتی که در سطح کشور و منطقه وجود دارد اینها همین مشکلات بعد انسانی است، تصریح کرد: به این‌ها کمتر توجه می‌شود و این‌ها نیز بهداشت و درمان دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه درمان در احکام اعلام شده و بهداشت آن این است که حریم خدا برای بندگان خدا حفظ شود، یادآور شد: اگر جامعه‌ای به عنوان مدینه فاضله و انسان شایسته باید باشد و اگر ما به این دست پیدا کنیم، مشکلات ما حل می‌شود.

عبادی با بیان اینکه بسیاری از بیماری جسمانی و مریضی‌ها فراگیر است، ادامه داد: این‌ها بیماری طبیعی نیست و عدم رعایت بهداشت این‌ها بیماری است که خود بشر برای خودش ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه اگر زندگی روانی و رعایت بهداشت اسلامی سالم داشته باشیم بیماری نیست، افزود: این بیماری را ما تولید می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه افراط، تفریط، عدم توجه به خوراک، مسائل وجدانی و روانی بیماری ایجاد می‌کند، اضافه کرد: اگر بسیاری از مسائل اخلاقی و اسلامی رعایت شود بسیاری از بیماری‌ها برداشته می‌شود.

عبادی توصیه کرد: حداقل حریم‌های قانونی و وجدانی در تمام محیط‌ها رعایت شود.

انتهای پیام/۶۹۰۷۱


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هفت =