لزوم افزایش سهم خراسان‌جنوبی از اعتبارات ملی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان‌جنوبی امروز در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان جنوبی اظهار داشت: ۸۰ درصد اعتبارات کشور به صورت ملی و تنها ۲۰ درصد به صورت استانی توزیع می‌شود.

وی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست که علاوه بر اینکه برای جذب اعتبارات بیشتر استانی چانه‌زنی می‌کنند، با توجه به حجم بالای اعتبارات ملی تلاش خود را برای جذب حداکثری آن نیز بکار گیرند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پایین بودن رتبه‌های رشد اقتصاد خراسان جنوبی در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنعت و معدن و خدمات گفت: خراسان جنوبی خیلی از حیث شاخص‌های توسعه‌ای عقب است.

قناعت بیان کرد: معادن و ظرفیت‌های فراوانی در بخش‌های مختلف داریم اما به دلیل خام فروشی نمی‌توانیم از محل‌ ارزش افزوده چند برابری را کسب کنیم.

وی جلوگیری از خام فروشی ماده‌های معدنی به مدت سه سال در راستای جلوگیری از خام فروشی را تصمیم درستی و منطقی دانست و گفت: می‌توان با فرآوری و افزایش ارزش افزوده مواد معدنی زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی استان را فراهم کنیم.

در این شورا توزیع اعتبارات تملک استانی (۲) در سال ۱۴۰۱ موضوع جدول ۱۰ قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان و توزیع اعتبارات طرح‌های دانش بنیان در سال جاری به استناد بند (۲) ماده (۳۴) ظوابط اجرایی قانون بودجه کشور به مبلغ بیش از مبلغ ۴۰ میلیارد تومان به رای گذاشته و مصوب شد.

همچنین هفت مصوبه کارگروه زیربنایی، توسعه روستای، عشایری و شهری و آمایش سرزمینی از جمله احداث واحد بهره‌برداری لوله گاز در بیرجند، الحاق زمین به محدوده شهر قاین، نهبندان و فردوس، احداث انبار غذایی و کشاورزی در بشرویه و احداث ۲ شرکت حمل و نقل کالا در شهرستان طبس هم در این شورا به رای گذاشته شد که همه این مواد به تصویب اعضا رسید.

انتهای پیام/۶۹۰۱۵
 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =