تجلیل از تشکل ها و سازمان‌های مردم نهاد برتر خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، امروز در همایش روز ملی تشکل‌ ها و مشارکت اجتماعی خراسان جنوبی  از ١٢۵ نفر از تشکل ها و سازمان های مردم نهاد برتر استان به مناسبت هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی قدردانی به عمل آمد.

حسین رضا نخعی، مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان‌ جنوبی امروز  با اشاره به اینکه معاون سیاسی استاندار به سازمان های مردم نهاد استان توجه ویژه ای دارد اظهارداشت: انتظار می رود سازمان های مردم نهاد کارهای خود را با توجه به سیاست های کلان کشور هدفمند و سازمان‌مند برنامه ریزی کنند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد دولت استفاده از ظرفیت های مردمی برای کمک به مردم است، افزود: دشمنی‌های دشمنان اسلام و نظام و توطئه های مختلف آنها از جمله سیاه نمایی اقدامات نظام، وظیفه سازمان های مردم را در جهت جهاد تبیین چند برابر کرده است.

به گفته وی تا زمانی که دشمنی های دشمنان علیه اسلام و نظام وجود دارد، باید با دسیسه های آنها مبارزه و مقابله کرد و در راستای خنثی سازی آنها اقدام کرد.

مدیرکل اجتماعی استانداری با تأکید بر لزوم توجه سازمان های مردم نهاد به وظایف محوله در حوزه موضوعات فرهنگی و اجتماعی و به خصوص کمک به همنوعان، گفت: امروز تهدیدات و خطرات بسیار زیادی در مسیر جوانان و نوجوانان ما قرار دارد که باید برای خنثی سازی اینها نیز سمن ها به دولت کمک کنند.

نخعی با اشاره به اینکه خانواده مهمترین رکن اجتماعی جامعه است و امروز دشمن خانواده را هدف قرار داده ، اظهارداشت: باید حرکت تحولی، جهادی و انقلابی برای مقابله با آسیب هایی که امروز بر سر راه جوانان و نوجوانان وجود دارد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه فعالیت های سازمان های مردم نهاد باید اثر گذار و اثربخش باشد و به نتیجه اقدام و فعالیت نیز توجه شود، افزود: فلسفه انقلاب اسلامی ایران، زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) است و سمن ها باید در راستای رسیدن به تمدن نوین اسلامی و جامعه مهدوی به دولت کمک کنند.

به گفته وی سازمان های مردم نهاد تلاش کنند که جوانانی خلاق، کارآفرین، هوشمند و در طراز انقلاب اسلامی تربیت کنند تا در بزنگاه هایی که نظام نیاز دارد از آنها استفاده کنیم.

پایان پیام/

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 2 =