دولت سیزدهم نگاه سیاسی به پروژه های ناتمام ندارد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سید محمد رضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی امروز در همایش روز ملی تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی ضمن تبریک ۲۲ مردادماه سالروز تشکیل سازمان‌های مردم نهاد اظهارداشت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران با نقش خوب مردم در صحنه و هدایت‌ها، مدیریت ها و رهبری های پیامبرگونه امام(ره) و علمایی که همراهی می‌کردند رقم خورد.

وی با اشاره به نقش و مشارکت مردم در موضوعات مختلف دفاع از نظام و انقلاب، گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی نابرابر که ایران نه نیروی نظامی منسجمی داشت و نه امکانات، مردم بودند که از همان روز اول سینه خود را سپر آماج گلوله های دشمن قرار دادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مردم در دفاع مقدس پیروزی را رقم زدند که در تاریخ ایران بی نظیر بود تصریح کرد: قبل از انقلاب هر جنگی که در ایران به وقوع می پیوست، بخشی از خاک کشور را جدا می‌کردند اما در دفاع مقدس با مشارکت مثال زدنی بسیج مردمی، حتی یک وجب خاک هم به دست دشمن نیفتاد.

طالبی به دشمنی های چهل ساله دشمنان علیه نظام و انقلاب اشاره کرد و گفت: دشمنان نظام حتی در برهه ای از تاریخ انقلاب، برای رسیدن به اهداف شوم خود تلاش کردند به نوعی بر افکار مردم و جوانان تأثیرگذار باشند و حتی در برخی موارد مطالبه گری ها را نیز به سمت خیابان ها کشاندند و با صحنه گردانی برخی عناصر و مزدوران، مطالبات مردمی را به سمت اغتشاش و بعد ناامنی بردند.

وی اظهارداشت: موضوع فتنه ۸۸ که حدود هشت ماه به طول انجامید، در نهایت با رهبری مقام معظم رهبری و حضور بی نظیر مردم در حماسه ۹ دی خاتمه پیدا کرد. 

معاون استاندار سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی  با بیان اینکه مردم در کل جوامع به ویژه جوامع اسلامی نقش مهمی در مسائل مختلف دارند و هر جا که کار به مردم واگذار شده و به جوانان اعتماد شده است جواب گرفتیم، گفت: سازمان یافتگی یکی از موارد مهم در تشکیل سازمان های مردم نهاد است که اگر نباشد شاهد هرج و مرج خواهیم بود.

طالبی با اشاره به این که تشکیل سازمان های مردم نهاد زمینه را فراهم می کند تا مردم به صورت ضابطه مند و در چارچوب ضوابط و تخصص در فعالیت های اجتماعی دولت ها را همراهی کنند، افزود: نقش سازمان های مردم نهاد در کمک به دولت در انجام فعالیت های اجتماعی بسیار مؤثر است.

به گفته وی چنانچه گروهی در قالب ضوابط و دستورالعمل ها به دنبال راه اندازی تشکل مردم نهاد باشند، در کمتر از سه ماه مجوز راه اندازی تشکیل در قالب چارچوب مشخص شده صادر می شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به محدودیت نیروی انسانی و اعتبارات در دولت و لزوم استفاده از تشکل های مردم نهاد در اجرای طرح های مختلف، گفت: سمن ها به عنوان حلقه واسط بین حوزه اجرایی و مردم می توانند به دولت کمک کنند و کارها را به نتیجه برسانند.

طالبی افزود: بارها به مدیران اجرایی درخصوص استفاده از ظرفیت تشکل ها در انجام برخی کارها تأکید شده است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در موضوع کرونا تشکل ها و سازمان های مردم نهاد جانشان را در معرض خطر گذاشتند و به بیماران کمک می کردند، گفت: تاکنون در کشور بحران های زیادی بوده که بخشی از آن توسط تشکل ها مدیریت شده و توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهند.

طالبی در ادامه به انتخابات پیش رو و نقش تشکل ها در افزایش حضور مردم پای صندوق های رأی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در ابتدای سال درمورد انتخابات فرمودند که توپخانه‌های دشمن از همین حالا مشغول بمباران انتخاباتی هستند و امروز رسانه‌های معاند به طور مرتب در مورد انقلاب و نظام سیاه نمایی می‌کنند و هر جایی که نظام توفیقاتی داشته سیاه نمایی در آن بخش ها بیشتر است.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور در حال رفع است و  در دولت سیزدهم اتفاقات خیلی خوبی در حوزه های مختلف سیاسی، کشوری، عمرانی و استانی افتاده، اظهارداشت: امپراتوری رسانه ای بیگانه توفیقات نظام را برعکس جلوه می‌ دهد تا مردم را از نظام و انقلاب دلسرد کند.

معاون استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه برخی دشمنان نظام در طول تاریخشان، هیچ کشور و فردی نتوانسته کوچکترین انتقادی از آنها داشته باشد اما ایران اسلامی مهمترین پایگاه ابرقدرت نظامی جهان را هدف قرار داد، افزود: ایران کاری را انجام داد که در طول تاریخ سابقه نداشته و ابهت پوشالی غرب را در هم شکست. 

طالبی افزود: دشمن با اجرای انقلاب مخملی، حکومت خیلی از کشورها را سرنگون کرده اما چهل و اندی سال است که بدنبال ضربه زدن به نظام هستند و نتوانستند لذا در موضوع انتخابات از ماه‌ها قبل سیاه نمایی را شروع کردند.

وی حضور مردم در انتخابات را بسیار مهم دانست و متذکر شد: مردم ایران ممکن است به دلیل تحریم های ظالمانه دشمنان در برخی موارد متحمل فشار هایی باشند، اما نظام و انقلاب را قبول دارند و در بزنگاه ها پشتیان نظام هستند و لذا در انتخابات پیش رو شاهد حضور باشکوه مردم در انتخابات خواهیم بود. 

به گفته وی تشکل ها در موضوع مقابله رسانه ای و افشای توطئه های رسانه ای دشمن و مشارکت مردم و اطلاع رسانی مردم در خصوص عملکرد و توفیقات دولت سیزدهم کار کنند.  

معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه دولت سیزدهم برخی طرح هایی که از دولت نهم و دهم در کشور هنوز نیمه کاره مانده بود را در حال سامان دادن و به پایان رساندن است، افزود: این اتفاقات در دولت های گذشته نیفتاد و سرمایه های کشور مستهلک شد و از بین رفت اما این دولت نگاه سیاسی به پروژه های عمرانی نیمه کاره ندارد.

طالبی گفت: انتظار می رود که سازمان های مردم نهاد خدمات نظام و دولت را برای مردم تبیین و تشریح کنند تا امید و ایمان در مردم تقویت گردد و امیدبخشی که توسط رسانه های دشمن سیاه نمایی می‎‌شود احیا شود.

وی در بخش پایانی صحبت های خود به مقوله عفاف و حجاب به لحاظ شرعی و اعتقادی اشاره و تأکید کرد: قانون فصل الخطاب موضوع حجاب و عفاف است و یک سری افراد محدود و معدود نمی توانند آن را زیرپا بگذارند، این مهم مطالبه مستمر مردم از مسئولان است.

طالبی با بیان اینکه بیش از ٩٠ درصد مردم معنوی و معتقد هستند و از وضعیت کنونی عفاف و حجاب، عذاب می‌کشند، گفت: سازمان های مردم نهاد تاکنون در خصوص ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در استان اقدامات خوبی انجام دادند و انتظار می رود که این اقدامات بیشتر شود.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =