تشریح خدمات هلال احمر خراسان جنوبی در اربعین

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد علی کاوسی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های جمعیت هلال احمر استان برای ایام اربعین حسینی، بیان کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان متولی امداد و نجات داخل کشور و مدیر درمان خارج کشور بوده و در عملیات هایی اعم از حج و اربعین در خدمت زائران داخلی و خارجی است.

وی اظهار کرد: امسال جمعیت هلال احمر کشور با بیش از ۸۰ پایگاه و درمانگاه و مرکز درمانی در ورودی مرزها و داخل عراق به زائران مراسم جهانی اربعین امدادرسانی و خدمات رسانی خواهد داشت.

کاوسی با بیان اینکه تجهیزات و امکانات لازم برای خدمات امدادی و درمانی تامین شده و موجود است افزود: خود مراقبتی و خود امدادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در این راستا آموزش های همگانی به شهروندان ارائه می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: شهروندان می توانند دوره آنلاین رایگان آمادگی برای مراسم اربعین حسینی در سامانه آموزش های مجازی جمعیت هلال احمر(خادم) را فراگرفته و گواهینامه کسب کنند.     

کاوسی با بیان اینکه در این دوره تمام اقدامات لازم برای حضور در مراسم اربعین آموزش داده می شود، اظهار کرد: گرمازدگی، گرفتگی عضلانی و آموزش های قبل از اربعین از جمله محورهای دوره مجازی هلال احمر است.

وی با اشاره به طرح پنجشنبه های امدادی، مهارتی و تبیینی هلال احمر، اظهار کرد: در این طرح آموزش های همگانی به صورت رایگان برای کارکنان جمعیت و عموم مردم برگزار می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: این طرح در روز پنجشنبه، دوم شهریورماه، با موضوع اربعین و کمک های اولیه برگزار خواهد شد و متقاضیان می توانند برای شرکت در این دوره ها به شعب جمعیت هلال احمر مراجعه کنند.

کاوسی بیان کرد: طی سال گذشته جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با همکاری بسیج جامعه پزشکی، مرکز پزشکی حج و زیارت و دانشگاه علوم پزشکی، در بحث خدمات درمانی در کاظمین ورود کرد. 

وی با بیان اینکه این تجربه باعث شد که در سال جاری، مدیریت درمانگاه ها و پایگاه های جمعیت هلال احمر در شهر کاظمین بر عهده جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی قرار بگیرد، گفت: ۱۱۲ پزشک، پرستار و متخصص از خراسان جنوبی در قالب تیم های هلال احمر به عراق اعزام می شوند.  

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به طرح «مرهم زائر» اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح، شهروندان می توانند داروی مازاد در منزل که در شرایط مناسبی نگهداری شده است را برای تامین داروی های مورد نیاز زائران به شعب جمعیت هلال احمر تحویل دهند.

وی با بیان اینکه از شهروندان خواستاریم در مراسم اربعین مسائل غذا، آب و خواب را مورد توجه قرار ویژه قرار دهند، گفت: زائران می توانند برای جلوگیری از برخی بیماری ها، آب را جرعه جرعه بنوشند. 

کاوسی با بیان اینکه همچنین زائران در طول سفر اربعین از غذاهایی استفاده کنند که با فرهنگ منطقه خودشان همخوانی دارد، گفت: خواب و استراحت از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: همچنین از زائران خواستاریم دیگر امدادی با حمایت های روانی و کمک به دیگر زائران مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =