نمازخانه ناتمام مدارس خراسان جنوبی تکمیل شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، ناصر ناصری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری  خراسان جنوبی امروز در کارگروه بررسی کمی و کیفی نمازخانه های مدارس استان ضمن تقدیر از تلاش ها و مساعدت های صورت گرفته در خصوص تجهیز نمازخانه های مدارس اظهارداشت: نمازخانه مدارس باید از نظر امکانات و آراستگی به گونه ای باشد که دانش آموزان را جلب کند.

وی تصری کرد: در فرصت باقی مانده به آغاز سال تحصیلی جدید کمبود ها از نظر فرش و امکانات بررسی شود تا فضای نماز خانه برای دانش آموزان آماده باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین کمیلی، مدیر ستاد اقامه نماز  خراسان جنوبی نیز در ادامه یکی از مشکلات عمده مدارس، بخصوص مدارس غیر انتفاعی را ظرفیت کم فضای نماز خانه برشمرد و اظهار داشت: فضای نمازخانه برخی مدارس استان با وجود ۴۰۰ نفر دانش آموز برای حضور ۵۰  نفر تعبیه شده است.

وی به نماز خانه های مدارس که به صورت نیمه ساز رها شده هم اشاره کرد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به زمان شروع مدارس، نمازخانه های نیمه ساز تکمیل و از نظر امکانات گرمایشی و فرش و آراستگی که موجب جذب دانش آموزان به نماز و مسجد شود مورد توجه قرار گیرد.

حامد رخسار پور، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی هم در این جلسه گزارشی از وضعیت نمازخانه های مدارس و کمبودهای موجود ارائه و تصریح کرد: اولین چیزی که باید در بنای مدارس  پیش بینی شده و تجهیز شود، نمازخانه مدرسه باشد و در همین راستا بیشترین تلاش خود را خواهیم کرد که نماز خانه های مدارس را با بهترین امکانات از منابع استانی و کمک خیرین تجهیز کنیم.

وی با بیان اینکه در مدارس جدید الاحداث، ظرفیت نمازخانه ها به میزان سرانه دانش آموزی رعایت می شود لذا در این مدارس مشکلی نداریم، متذکر شد: برای مفروش کردن نمازخانه های مدارس استان، حدود هزار متر فرش سجاده ای نیاز است.

مهدی رضایی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی هم تخصیص ۱۵ میلیارد تومان برای تکمیل نمازخانه های مدارس و تأمین فرش نمازخانه های مدارس استان قول مساعد داد.

پایان پیام

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهار =