بسته خبری حوادث خراسان جنوبی| توقیف تریلی حامل ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق و دستگیری باند سارق احشام

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی؛ در بسته خبری حوادث امروز خراسان جنوبی اخباری با عناوین تریلی حامل ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در توقیف پلیس، کشف خودرو و موتورسیکلت سرقتی در فردوس، دستگیری باند سارقان احشام در قاین و طرح برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف در سرایان را مرور می کنیم.

تریلی حامل ۱۶ هزار لیترسوخت قاچاق در توقیف پلیس  

سرهنگ جواد بخشی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی اظهارداشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کلان سوخت، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی استان به یک دستگاه تریلی مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند. 

وی بیان داشت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از تریلی، ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده های نفتی که به طرز ماهرانه ای جاساز شده بود کشف کردند. 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی افزود: ماموران در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و یک نفر متهم دستگیر که به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. 

کشف خودرو و موتورسیکلت سرقتی در فردوس  

سرهنگ علیرضا فولادی، فرمانده انتظامی شهرستان فردوس هم گفت: در پی اعلام وقوع سرقت یک دستگاه خودروی سواری پیکان و یکدستگاه موتورسیکلت ۱۲۵، پیگیری موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت. 

وی بیان داشت: با اجرای سریع و به موقع طرح مهار و با تقویت گشت های انتظامی، سرانجام ماموران کلانتری هنگام گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی سواری پیکان را حاشیه خیابان مشاهده که پس از استعلام از سامانه های مربوطه مشخص شد خودرو دارای سابقه سرقت می باشد. 

فرمانده انتظامی شهرستان فردوس افزود: ماموران در ادامه گشت زنی همچنین به یکدستگاه موتورسیکلت مشکوک شده وبه راکب آن دستور ایست دادند که پس از بررسی های انجام شده مشخص شد موتورسیکلت توقیف شده نیز دارای سابقه سرقت بوده که سریعا مأموران راکب آن را که همان سارق بود دستگیر کردند. 

سرهنگ فولادی تصریح کرد: متهم در بازجویی فنی پلیس به بزه ارتکابی خود و همچنین به یک فقره سرقت خودرو نیزاعتراف کرد که متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

دستگیری باند سارقان احشام در قاین

 سرهنگ حسن رفعتی نژاد، جانشین انتظامی شهرستان قاینات هم گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت احشام در این شهرستان ، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی و انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی بیان داشت: ماموران با تحقیقات گسترده به صورت محسوس و نامحسوس موفق شدند در این خصوص ۴ سارق حرفه‌ای را شناسایی و تحت تعقیب قرار دهند که پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه سارقان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند. 

 جانشین انتظامی شهرستان قاینات با بیان اینکه متهمان در تحقیقات اولیه با توجه به دلایل و مستندات پلیس به ۳ فقره سرقت احشام و وسایل کشاورزی اعتراف کردند؛ تصریح کرد: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

طرح برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف در سرایان  

سرهنگ مهدی شکوهی راد، فرمانده انتظامی سرایان هم گفت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و به منظور برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف که باعث نارضایتی شهروندان شده بود، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان اجرایی شد. 

وی افزود: این طرح با حضور فعال یگان های اجرایی از جمله  پلیس راهور، پلیس های تخصصی  وکلانتری اجرا شد و اماکن تفریحی و معابر عمومی شهر تحت پوشش قرار گرفت و در همین رابطه ۲۱ دستگاه موتورسیکلت متخلف شناسایی، توقیف و روانه پارکینگ شدند. 

فرمانده انتظامی شهرستان سرایان بیان داشت: راکبان متخلف با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

پایان پیام/
 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هفده =