بسته خبری حوادث خراسان جنوبی| احتکار لوازم خانگی در بیرجند و انهدام باند توزیع مواد مخدر

خبرگزاری فارس – خراسان جنوبی؛ لو رفتن انبار احتکار لوازم خانگی در بیرجند، دستگیری ۹ خرده فروش مواد مخدر در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در طبس و پایان کار توزیع کنندگان مواد مخدر در عملیات پلیس فردوس از مهم‌ترین اخبار پلیس خراسان جنوبی طی ۲۴ گذشته در استان است.

سرهنگ جواد بخشی رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی در خبری اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی در پی کسب خبری مبنی بر احتکار انواع لوازم خانگی در منزلی واقع در شهر بیرجند، بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی عنوان کرد: ماموران پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از صحت و سقم موضوع با هماهنگی مرجع قضائی به همراه ماموران اداره صمت در محل حضور یافته و در بررسی‌های صورت گرفته از منزل مسکونی، تعداد ۳۶۰ دستگاه انواع لوازم خانگی احتکار شده به ارزش ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال را کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مشخصات انبار و وسایل موجود در سامانه جامع انبارهای وزارت صمت ثبت نشده بود، تمام لوازم خانگی توقیف و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و به مرجع قضائی ارسال شد.

دستگیری ۹ خرده‌فروش مواد مخدر در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در طبس

سرهنگ فاضل مریمی فرمانده انتظامی شهرستان طبس اظهار داشت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای برخورد با قاچاقچیان وخرده فروشان مواد مخدر در شهرستان طبس به اجرا درآمد.

وی بیان داشت: مأموران پلیس با انجام تحقیقات گسترده و بررسی‌های میدانی نقاط جرم‌خیز را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی وارد پاتوق‌ها و مخفیگاه‌های متهمان شدند و در بازرسی از این محل‌ها، ۹ نفر خرده‌فروش مواد مخدر را دستگیر و مقدار ۲۹ کیلو و ۲۴۰ گرم انواع مواد مخدرکشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان طبس افزود: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

پایان کار توزیع کنندگان مواد مخدر در عملیات پلیس فردوس

سرهنگ علیرضا فولادی فرمانده انتظامی شهرستان فردوس اظهار داشت: مأموران انتظامی شهرستان فردوس با رصد اطلاعاتی از فعالیت باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان مطلع شدند.

وی با اشاره به اینکه دستگیری این توزیع کنندگان مواد مخدر در راستای رسیدگی به مطالبات مردمی در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: در تحقیقات مأموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان و با رصد اطلاعاتی مخفیگاه متهمان شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه ۶ توزیع کننده مواد مخدر دستگیر شدند.

 فرمانده انتظامی شهرستان فردوس افزود: ماموران پس از بازرسی از مخفیگاه متهمان، ۷ کیلو و ۶۵۸ گرم انواع مواد مخدر کشف کردند.

جاساز ۵۰ کیلو تریاک در سواری پراید 

سرهنگ حسین رفعتی‌نژاد جانشین انتظامی شهرستان قاین اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان قاین هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور بیرجند به زیرکوه به یک دستگاه سواری پراید مشکوک شدند و با علائم هشداردهنده به راننده خودرو دستور ایست دادند.

 وی بیان داشت: مأموران با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از سواری پراید، ۵۰ کیلو گرم تریاک که به طرز ماهرانه‌ای داخل خودرو جاساز شده بود کشف کردند.

جانشین انتظامی شهرستان قاین افزود: مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و سه متهم دستگیر کردند که متهمان دستگیر شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

پایان پیام


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − نه =