دوره آموزشی تربیت مربیان خانواده در خراسان جنوبی مستمر باشد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام محسن محمدی، مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور روحانیت  امروز در آیین افتتاحیه سومین دوره تربیت مربیان خانواده «حدیث زندگی» در استان اظهار کرد: امروز در هر موضوعی از جمله فرهنگ، اقتصاد، ورزش، تربیت و خانواده نیاز به متخصص داریم و یکی از تهدیدهای جامعه امروز ایران اسلامی، تهدید خانواده در بعد کمیت و کیفیت است.

وی با اشاره به فعالیت گروه‌های فمینستی از سال های قبل برای اهداف مدنظر خودشان که مهمترین آن متلاشی کردن خانواده و منحرف کردن فرزندان است، گفت: سال گذشته شعار جذاب و دروغین زن، زندگی و آزاد را مطرح کردند که همه اینها نشان از یک طراحی حساب شده برای متلاشی کردن نظام خانواده آن هم در جمهوری اسلامی ایران است.

مشاور استاندار خراسان جنوبی در امور روحانیت عنوان کرد: همه می‌دانیم که دشمن در هر عرصه‌ای که ورود پیدا کرده موفق نبوده و لذا امیدش به نسلی است که تابع خانواده نباشد و بریده از خانواده باشد و گاهی در جامعه نمونه‌ای از یک خانواده‌ای مذهبی و متدین را می‌بینیم که فرزندی کم حجاب، لاابالی و زوایه‌دار با انقلاب دارد و امید دشمن هم به همین است.

حجت الاسلام محمدی ادامه داد: در جنگ سخت و میدان‌های مختلف و امروز در عرصه مقاومت آنچه که دارد اتفاق می‌افتد حاصل تربیت خانواده است و دشمن به دنبال گرفتن این عنصر مهم هستند.

وی با ابراز نگرانی از آسیب‌های حوزه خانواده در پایان تأکید کرد: باید دوره آموزشی تربیت مربیان خانواده استمرار داشته باشد و به‌روزرسانی شود و برای اینها تشکل‌های اداری تعریف شود تا در بدنه جامعه به صورت قانونی بتوانند فعالیت کنند.

مهدی قناد، معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی هم در این مراسم اظهار کرد: یکی از اهداف ما که در مراکز فعال در امر انتخاب همسر دنبال خواهیم کرد خلائی است که امروز جوان ما احساس کرده که در امر انتخاب همسرش با آن مواجه است.

وی با بیان اینکه تکنیک‌های حل مسئله را باید در خانواده‌ها رواج دهیم، افزود: افزایش نشاط و نقشی که دین اسلام در حل تعارضات خانوادگی می‌تواند داشته باشد و روابط عاطفی زوجین باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به این که هدف از برگزاری این دوره شناسایی و ساماندهی راهنمایان ازدواج و خانواده در سراسر استان، ارتقای دانش راهنمایان خانواده در زمینه طرح مباحث خانوادگی با رویکرد اسلامی است، عنوان کرد: در این دوره حدود ۲۸۵نفر شناسایی شدند که بر اساس مصاحبه های علمی و تخصصی انجام شده ۸۷ نفر از این تعداد در این دوره شرکت کردند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: دوره آموزشی حدیث زندگی از امروز به مدت دو روز در شهرستان بیرجند برگزار می شود و فراگیران در انتها گواهینامه معتبر از وزارت ورزش و جوانان را دریافت خواهند کرد.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =