پرواز محرومیت زدایی بنیاد علوی در خراسان جنوبی اوج می گیرد

خبرگزاری فارس-  خراسان جنوبی؛ به‌عنوان یک بال محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان تاکنون گام‌های بلندی در زدودن چهره سیاه محرومیت از نقاط مختلف خراسان جنوبی از‌جمله نقطه هدفش یعنی شهرستان مرزی درمیان برداشته است.

اکنون پایان سه سال محرومیت‌زدایی در این شهرستان توسط بنیاد علوی با هزینه کرد ۱۶۵ میلیارد تومان در عرصه‌های مختلف فرا رسیده است و این پرنده خوش الحان محرومیت‌زدایی برای یک نقطه ویژه در خراسان جنوبی (خوسف) و یک نقطه هدف (زیرکوه) بال پرواز گرفته است که به طور حتم با بال پرواز گرفتن در این نقاط نیز شاهد جوشش ریشه‌های امید همانند دیگر نقاط استان خواهیم بود.

این پرنده سفید محرومیت‌زدایی علاوه براین براساس تفاهم‌نامه‌ای که بنیاد علوی با استانداری خراسان جنوبی منعقد کرده در به‌پایان رساندن پروژه‌های ناتمام با پیشرفت بالای ۷۰ درصد نیز در استان همکاری دارد.

این پرنده سفید محرومیت‌زدایی بر سر محرومان خراسان جنوبی نیز به پرواز درآمده و براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین بنیاد علوی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و بیناد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شده هزینه بلاعوض، میلگرد و سیمان هزار و ۲۸۰ واحد مسکونی برای محرومان استان را نیز تامین می‌کند.

باب گفت‌وگو را با هاشم صلاحی، مسوول بنیاد علوی خراسان جنوبی می‌گشاییم و با وی در زمینه چشمه جوشان محرومیت‌زدایی این بنیاد در استان همکلام می‌شویم.

بال محرومیت زدایی بنیاد علوی

وی از بنیاد علوی به‌عنوان بال محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان نام برد و اظهارداشت: در آمدها و منابع بنیاد مستضعفان از طریق بنیاد علوی در عرصه‌های مختلف محرومیت‌زدایی (فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیربنایی، زیرساختی و…) هزینه می‌شود.

به گفته وی بنیاد علوی در خراسان جنوبی بر یک نقطه هدف با نام شهرستان درمیان و یک نقطه ویژه با نام خوسف متمرکز شده است و عرصه‌های فعالیت آن نیز حوزه‌های مختلف از کشاورزی، دامداری، فرهنگی، اجتماعی و…. را شامل می‌شود.

هزینه کرد میلیاردی در شهرستان درمیان

مسوول بنیاد علوی خراسان جنوبی با اشاره به ورود این بنیاد در نقطه هدف آن یعنی شهرستان درمیان از ۳ سال قبل اظهارداشت: در این شهرستان طی این سال اقدامات بسیاری در حوزه‌های مختلف و مورد نیاز درمیان با هزینه ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار نقدی عملیاتی شد.

علاوه براین حدود ۶۰ میلیارد تومان نیز در حوزه اشتغال و معیشت شهرستان مرزی درمیان تسهیلات پرداخت کرده‌ایم.

وی به شروع پروژه‌های مختلف در شهرستان ویژه بنیاد علوی (خوسف) اشاره و تصریح کرد: در این شهرستان نیز تاکنون ۲۰ میلیارد تومان برای عملیاتی شدن پروژه‌های مختلف هزینه و حدود ۵ میلیارد تومان نیز تسهیلات اشتغال‌زایی در این شهرستان به متقاضیان پرداخت شده است.

مشارکت در اتمام پروژه های ناتمام

مسوول بنیاد علوی خراسان جنوبی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه مابین بنیاد علوی و استانداری خراسان جنوبی برای مشارکت در اتمام پروژه‌های ناتمام بالای ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان خاطرنشان کرد: سم بنیاد علوی سال گذشته ۶۴ میلیارد تومان و امسال نیز ۶۰ میلیارد تومان است که براساس روند اجرا با مشارکت استانداری عملیاتی می‌شود.

صلاحی این پروژه‌های در حوزه‌هایی چون مسکن، کشاورزی، آبرسانی، احیای قنات‌ها و…. اعلام کرد و انعقاد تفاهم‌نامه ما بین بنیاد علوی با کمیته امداد امام خمینی (ره) بهزیستی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای مشارکت در احداث مسکن محرومان خبر داد.

به گفته وی در قالب این تفاهم‌نامه قرار است بنیاد علوی هزینه کمک بلاعوض، میلگرد و سیمان آن را تامین کند.

مسوول بنیاد علوی خراسان جنوبی از پرداخت تسهیلات اشتغال بند «ب» تبصره ۱۶ هم در سال گذشته به مبلغ ۶۳ میلیارد تومان در استان خبر داد و گفت: انتخاب شهرستان هدف بنا به نظر و پیشنهاد استاندار و ضریب محرومیتی که آن شهرستان دارد انجام می‌شود که شهرستان درمیان بنا به پیشنهاد معتمدیان استاندار سابق خراسان جنوبی انتخاب شد.

اتمام ماموریت در درمیان

صلاحی با اشاره به اتمام ماموریت بنیاد علوی در شهرستان درمیان اظهارداشت: استاندار خراسان جنوبی شهرستان زیرکوه را به‌عنوان نقطه بعدی هدف بنیاد علوی پیشنهاد کرد.

وی در پایان به این نکته نیز اشاره کرد که بنیاد علوی در اجرای کارها و برنامه‌های پیش‌رو به‌دنبال مردمی‌سازی آن است یعنی باید کارها و پیشرفت‌ها از طریق مردم برای مردم باشد تا به سرانجام نیکو برسد همان‌طور که در اجرای برنامه‌هایی که این بنیاد در شهرستان درمیان و دیگر نقاط دنبال کرده و می‌کند به طور حتم مشارکت‌های مردمی را در همه برنامه‌ها سرلوحه کارش قرار داده است.

پایان پیام/۶۹۰۷۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =