ثبت نام در نهضت ملی مسکن خواسته فرماندار از «قهستانی ها»

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی؛ آذر ماه سال ۸۷ با ادغام دو روستای آسیابان و درخش شهر «قهستان» شهرستان درمیان شکل گرفت و باید گفت هنوز این شهر نوپا سن و سالی ندارد نوجوانی ۱۵ ساله بیش نیست. 

این شهر نوپای خراسان جنوبی به واسطه اقلیم خاص دارای موقعیت کوهستانی ست و همین موقعیت سبب شده تا دارای بافت خاصی ماسوله باشد آن هم با چشم انداز ویژه ای هنوز بافت روستایی در اغلب نقاط آن هویداست و کشاورزی بخشی از معیشت موقعیت این شهر به حساب می آید.

همین موقعیت خاص کشاورزی و حفظ آن در این شهر کم سن و سال شهرستان درمیان سبب شده تا به واسطه باغ های یک دست زرشک و دیگر اشجار کمتر خسارت خورده از قهر ۲۲ ساله طبیعت از این نقطه شهری خراسان جنوبی به عنوان نگین سبز قهستان یاد شود اما به تناسب فصول و زیبایی های خاص باغ های زرشک این دشت یک دست قهستان نیز می توان در آن تابلوهای زیبای طبیعی را به نظاره نشست به ویژه در فصل برداشت زرشک که این دشت یک دست سرخ می شود و چون نگین عقیق در قطب کوهستانی و سرسبز قهستان می درخشد.

حال پای صحبت های فرماندار درمیان برای برنامه هایی که برای بخش قهستان این شهرستان دارد می نشینیم.

آن طور که مهدی فرجامی فرد، فرماندار درمیان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس از این شهرستان اظهارداشت: ساخت یک میلیون مسکن مورد نیاز کشور است اما در سال های گذشته با این که تقاضای بسیاری برای ساخت مسکن وجود داشت اما مسکنی احداث نشد که نتیجه آن چیزی جزء گرانی در این حوزه نبود اما در دولت سیزدهم موضوع مسکن ملی کلید خورد و به تناسب آن در خراسان جنوبی و شهرستان درمیان نیز احداث مسکن در قالب نهضت ملی مسکن شروع شد.

وی با بیان این که در شهر اسدیه ۲۰۰ هکتار زمین به محدوده این شهر اضافه شد یعنی معادل شهر اسدیه قرار است ساخت و ساز شود افزود: با وجود محدودیت  زمین در شهرقهستان به همه متقاضیان در این شهر زمین رایگان اختصاص می دهیم و اکنون نیز یک هکتار زمین در این شهر آماده واگذاری ست.

وی با اشاره به این که به گفته مسوولان راه و شهرسازی و بنیاد مسکن از بخش قهستان فقط یک نفر ثبت نام کرده است گفت: در این بخش ۱۶۶ نفر متقاضی نهضت ملی مسکن بوده اند که فقط ۲ نفر به بنیاد مسکن شهرستان درمیان مراجعه کرده اند و یک نفر هم تایید شده است.

وام بلاعوض به مددجویان بهزیستی و امداد

فرماندار درمیان ادامه داد: به افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) حدود ١١۶ میلیون تومان وام بلاعوض تعلق می گیرد.

فرجامی فرد اضافه کرد: به شهروندان شهر قهستان علاوه بر ٢٠٠ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد،  ۵۵٠ میلیون تومان نیز تسهیلات ١٨ درصد تعلق می گیرد که به دستور رئیس جمهوری  مصوب شده طی ۵ سال اول اقساط آن، ٣٠ درصد حداقل قانون کار( حدود ٣ میلیون تومان ماهانه) خواهد بود. 

وی از شهروندان قهستانی خواست که این فرصت به دست آمده را غنیمت بشمارند و در طرح نهضت مسکن ملی ثبت نام کنند.

مقام عالی دولت در شهرستان درمیان در ادامه اظهارداشت: براساس طرح جهاد آبرسانی که در این دولت شروع شده تا پایان امسال همه روستاهای بالای ۲۵ خانوار آبرسانی می شود.

فرجامی فرد همچنین در رابطه با احتمال برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: این  موضوع را پیگیر هستیم در صورتی که منع قانونی نداشته باشد انتخابات شورای اسلامی شهر قهستان نیز برگزار شود.

پایان پیام/۶۹۰۷۵

 

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =