رشد ۲۳ درصدی تشکیل تعاونی در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامرضا اشرفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: تعداد ۳۱ هزار نفر در استان بیمه بوده و بالغ بر ۱۲ هزار کارگاه دارای شناسنامه هستند.

وی با اشاره به اینکه مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها در حوزه روابط کار ارتقا پیدا کرده و به ۱۶.۹ روز رسیده است، بیان کرد: خراسان جنوبی در حوزه روابط کار رتبه سوم کشور را کسب کرده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان بر اساس آنچه مرکز آمار ایران ارائه داده ۵.۸ درصد است، افزود: همچنین نرخ مشارکت اقتصادی سال گذشته در استان ۳۹.۴ بوده و در پایان سال بالغ بر ۴۱ دهم درصد افزایش یافته است.

اشرفی به تحقق اشتغال در استان اشاره کرد و افزود: خراسان جنوبی به لحاظ تحقق اشتغال رتبه دوم کشور را به دست آورده و جزو استان‌های تراز یک بوده است، در سال ۱۴۰۱میزان یک‌هزار و ۷۷۹ فرصت شغلی در استان ایجاد و از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۲۹ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود ۴ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است، بیان کرد: در دو ساله دولت سیزدهم نسبت به دولت قبل حدود ۸۱ درصد افزایش در تحقق اشتغال استان وجود داشته است.

وی اضافه کرد: در حوزه مشاغل خانگی طی دو سال گذشته بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان به استان تزریق شده که استان در این بخش از استان‌های موفق در کشور بوده و نسبت به دوره مشابه سال‌های قبل، ۳۴۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه در دو ساله دولت سیزدهم ۱۹۸ تعاونی در سطح استان فعال و تشکیل شده است، بیان داشت: در این حوزه شاهد رشد ۲۳ درصدی بوده‌ایم و در حال حاضر هزار و ۴۵ تعاونی در سطح استان فعال است.

اشرفی با اشاره به اینکه شاغلان تعاونی‌ها در استان یک هزار و ۲۹ نفر هستند، یادآور شد: فرصت‌های شغلی در این بخش ۳/۶ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی به میزان صادرات تعاونی‌ها اشاره داشت و یادآور شد: از ابتدای سال گذشته تا چهار ماهه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۸ میلیون دلار در حوزه تعاونی‌های استان صادرات شده است.

اشرفی از کاهش ۸ درصدی حوادث ناشی از کار در استان در طی دو سال گذشته خبر داد و ادامه داد: آمادگی داریم ۴ میلیارد تومان تسهیلات را برای مشاغل خانگی به متقاضیان در استان تخصیص دهیم.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال پایدار روستایی در استان بالغ بر ۴۱۵ میلیارد تومان جذب اعتبار برای ۳ هزار و ۱۰۰ طرح صورت گرفته است، بیان داشت: در این راستا ۷ هزار و ۱۰۰ فرصت شغلی در این زمینه ایجاد شده است.

اشرفی به موضوع کالا برگ الکترونیک در استان اشاره کرد و گفت: در راستای توزیع کالاهای مشمول این طرح تعداد ۳ هزار و هفت فروشگاه در استان راه‌اندازی شده و بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان واجدان شرایط از این طرح با تعداد ۲۷ هزار و ۲۴ خانوار تا پایان مرداد ماه استفاده کرده‌اند.

پایان پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دو =