انجام طرح توسعه در ۳۸ بقعه متبرکه خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی امروز در نشست خبری اظهارداشت: در استان ۱۰ هزار و ۳۲۸ موقوفه و ۲۲ هزار رقبه داریم.

وی به افقی که برای بقاع متبرکه در خراسان جنوبی تدوین شده است اشاره کرد و گفت: بر اساس این برنامه، کمک‌های مردمی و خیران در بقاع جمع‌آوری می شود.

بخشی‌پور بیان داشت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون، ۲ هزار و ۴۶ بسته معیشتی به ارزش ۵ میلیارد و ۱۷۳ میلیون ریال از محل کمک خیران در استان توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون به ۶۱ زوج جوان و به هیات‌های مذهبی و حوزه‌های علمیه استان در مجموع، ۱۰ میلیارد و ۵۴۴ میلیون تومان کمک شده است.

بخشی‌پور یادآور شد: طی این مدت در زمینه اجرای نیت واقفان در استان  ۱۵ میلیارد و ۷۳۹ میلیون تومان در حوزه‌های مختلف هزینه شد که این میزان نسبت به دو سال ما قبل آن دو برابر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از ثبت ۸۱ مورد وقف جدید در یک سال و نیم گذشته در استان خبر داد و افزود: بیشتر نیازهای روز جامعه موضوع خیرات و مبرات، تامین مسکن مزدوجین و قرآنی و …. است.

بخشی‌پور یادآور شد: بیش از ۴۵ درصد نیات موقوفات در استان مربوط به برگزاری عزاداری‌هاست اما اکنون نیاز جامعه فرق کرده و افراد واقف قبل از تنظیم وقف‌نامه برای اطلاع از این نیازها به مشاوران اوقاف مراجعه کنند.

وی گفت: در زمینه مسابقات قرآنی این دوره از این مسابقات در هشت منطقه هر استان برگزار شد و تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر در سطح استان در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی به بحث‌های عمرانی در بقاع متبرکه اشاره داشت و خاطرنشان کرد: طرح توسعه، نوسازی و تکمیل بقاع متبرکه در ۳۸ بقعه استان در حال انجام است.

پایان پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =