ارمغان پنجمین روز هفته دولت در خراسان جنوبی

خبرگزاری فارس – خراسان جنوبی؛ همزمان با پنجمین روز از هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی و معاونان و مسؤولان استان، ۹۹ پروژه در بخش‌های مختلف با اعتبار بیش از ۲۲۴ میلیارد تومان در شهرستان‌های استان مورد بهره‌‌برداری قرار گرفت و عملیات اجرایی برخی از آنها آغاز شد.

جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی امروز در حاشیه مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های طبس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کل پروژه‌های هفته دولت شهرستان طبس که افتتاح و کلنگ زنی می‌شود ۷۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۴۰۴ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۶۹ پروژه افتتاحی با اعتبار ۲۹۱ میلیارد تومان بوده و ۷ پروژه نیز شاهد  آغاز عملیات اجرایی آن با اعتبار بالغ بر ۱۱۳ میلیارد تومان خواهیم بود‌.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پروژه‌هایی که امروز برنامه ریزی شد، تصریح کرد: آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه دادگستری طبس و آغاز عملیات اجرایی یا احداث ساختمان دادگاه عمومی بخش دیهوک که مجموعاً بیش از ۲۳ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش بینی شده از برنامه‌های امروز بود‌.

قناعت با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از بخش دیالیز بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان طی سفر امروز، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در دولت بدان پرداخته شده حوزه راه‌ها و توجه ویژه به کلنگ زنی پروژه‌های باند دوم بود.

وی ادامه داد: پروژه دیگر، افتتاح و بهره برداری همزمان خط انتقال و پست برق ۱۳۲ کیلوولت دیهوک با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان بود که امروز انجام گرفت.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه این امر از دغدغه‌ های مردم شهرستان طبس و بخش دیهوک بود، یادآور شد: این پروژه مطالبه ۱۰ ساله‌ای بود که سال گذشته استارت کار آن زده شد.

قناعت افزود: این پروژه در هفته دولت امسال آغاز شده و با کارهای جهادی مجموعه دولت و پیگیری‌ها این دغدغه و نگرانی مردم شهرستان رفع شد.

معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان با بهره‌گیری از آی‌تی

جواد اشرفی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی در آیین افتتاح مجموعه گردشگری غذای هوشمند  با قدردانی از زحماتی که برای راه‌اندازی این مجموعه انجام شده، بیان داشت: حلقه زرینی از پتانسیل‌های ارزشمند در خراسان جنوبی وجود دارد که باید آنها را به نقاط مختلف کشور به خوبی معرفی کنیم.

معاون استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به فضای حاکم بر دستگاه‌های اقتصادی خراسان جنوبی، امیدواریم با بهره‌گیری از آی‌تی کار شاخصی در حوزه گردشگری استان انجام شود.

اشرفی با بیان اینکه از ایده‌ها در این خصوص استقبال می‌کنیم، متذکر شد: از طرف مجموعه اقتصادی استان برای استفاده از ایده‌های جدید در راستای توسعه خراسان جنوبی، اعلام آمادگی می‌کنیم.

افتتاح جاده آسفالت روستای حسین‌آباد

جاده آسفالت و پل دسترسی به مجتمع دام سبک و سنگین روستای حسین آباد با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

در ادامه سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، جاده آسفالت و پل دسترسی به مجتمع دامداری شهر فردوس واقع در روستای حسین آباد به بهره‌برداری رسید، با اجرای این پروژه با حجم ۱۰ هزار مترمربع آسفالت به طول ۱۸۰۰ متر و عرض ۶ متر با هزینه ۵۱۶۵۰ میلیون ریال توسط شهرداری فردوس، یکی از خواسته های دامداران منطقه محقق شد.

این پروژه با تأمین قیر توسط بسیج سازندگی و با همکاری و پیگیری فرمانداری، شورای اسلامی شهر فردوس، اداره راهداری، جهاد کشاورزی و شرکت پیمانکاری (توس رادیه) انجام شده است.

افتتاح پروژه توسعه پوشش اینترنت پرسرعت روستایی در خوسف

پروژه توسعه پوشش اینترنت پرسرعت ماژان و فدشک در پنجمین روز از هفته دولت و با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی افتتاح شد.

این طرح با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان اجرا شده است. با راه‌اندازی سایت ایرانسل و پوشش اینترنت ماژان و فدشک، روستای غوریان بخش جلگه ماژان نیز از اجرای این طرح بهره‌مند می‌شود.

این مراسم با حضور سرپرست فرمانداری، امام جمعه و جمعی از مدیران همراه بود.

افتتاح پست برق و خط انتقال در بخش دیهوک

طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی، دو پروژه پست برق و خط انتقال در بخش دیهوک به بهره‌برداری رسید. این مراسم با حضور نماینده مردم در مجلس، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و جمعی از مدیران برگزار شد.

این دو پروژه شامل پست برق ۱۳۲.۲۰ کیلو ولت صنعتی دیهوک و خط ۱۳۲ کیلوولت طبس- دیهوک است، خط ۱۳۲ کیلوولت طبس- دیهوک ۷۵ کیلومتر طول دارد.

اعتبار هزینه شده برای اجرای این دو پروژه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال است.

افتتاح طرح هادی روستای کریم‌آباد بخش ماژان

همزمان با پنجمین روز هفته دولت طرح هادی روستای کریم‌آباد بخش ماژان به بهره‌برداری رسید.

طرح هادی روستای کریم‌آباد بخش ماژان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار، سرپرست فرمانداری، امام جمعه و جمعی از مدیران به افتتاح رسید. برای اجرای این طرح که به نمایندگی از هشت طرح دیگر افتتاح شد، اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۹۳۵ میلیون تومان هزینه شده است.

این طرح با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد علوی ، بخشداری ها و دهیاری ها و به متراژ ۶۰۴۸۰ متر مربع انجام شده است

تحویل ۳۲ دستگاه مکانیزاسیون کشاورزی و دستگاه نیسان به متقاضیان

در ادامه سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی به شهرستان بشرویه مراسم تحویل ۳۲ دستگاه مکانیزاسیون کشاورزی و نیسان به متقاضیان اجرا شد، این مراسم همزمان با پنجمین روز هفته دولت و در ادامه سفر معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و با همراهی فرماندار بشرویه و جمعی از مدیران انجام شد.

از هفته دولت سال ۱۴۰۱ تا حال حاضر تعداد ۳۲ طرح در زمینه حمل و نقل و مکانیزاسیون کشاورزی به مبلغ ۴۳ میلیارد ریال پرداخت شده است، تعدادی از این دستگاه‌ها به صورت مستقیم از محل تفاهم نامه کمیته امداد امام خمینی (ره) با کارخانه‌های تولیدی تحویل متقاضیان شده است.

مابقی دستگاه‌ها نیز از طریق بازار آزاد توسط متقاضی تأمین و تسهیلات آن توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده است.

افتتاح ایستگاه هواشناسی خودکار در منطقه عشایری چاهنو

ایستگاه هواشناسی خودکار منطقه عشایری «چاهنو» با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال در هفته دولت با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به بهره‌برداری رسید.

با پیگیری مسئولین محلی و تلاش کارشناسان فنی هواشناسی ایستگاه هواشناسی خودکار چاهنو در پنجمین روز از هفته دولت همزمان با سایر پروژه‌های دولت انقلابی و مردمی و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به بهره‌برداری رسید.

در این ایستگاه داده های «دما، رطوبت، فشار هوا، میزان بارش، جهت و سرعت باد و تابش» به صورت خودکار و لحظه‌ای اندازه‌گیری و با برقراری ارتباط دیتا در آینده به مرکز کنترل اداره کل هواشناسی استان و پایگاه داده سازمان هواشناسی مخابره خواهد شد.

پایان پیام


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =