رد رشوه توسط ٢ مامور وظیفه‌شناس پلیس راه خراسان‌جنوبی

خبرگزاری فارس- خراسان‌جنوبی؛ در بسته خبری حوادث خراسان جنوبی اخباری با عناوین توقیف محموله روغن‌موتور قاچاق،کمک‌رسانی پلیس مهربان به یک شهروند، رد رشوه ٢ مامور وظیفه‌شناس پلیس راه طبس و توقیف خودروی نیسان حامل سوخت قاچاق را مرور می‌کنیم.

توقیف محموله روغن‌موتور قاچاق

سرهنگ فاضل مریمی، فرمانده انتظامی شهرستان طبس اظهارداشت: ماموران ایست و بازرسی دیهوک این شهرستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون که از بیرجند به کازرون در حال حرکت بود مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی در بازرسی از این خودرو، ۴ هزار و ٢٠٠ لیتر روغن‌موتور فاقد مجوز کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان طبس با بیان این که کارشناسان ارزش ریالی محموله قاچاق کشف شده را یک میلیارد و ١٠٠ میلیون ریال برآورد کردند؛ تصریح کرد : در این رابطه یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

کمک‌رسانی پلیس مهربان به یک شهروند

سرهنگ محمد امیر کاظمی، جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی هم گفت: مامور پلیس راه این شهرستان هنگام گشت‌زنی در محور بشرویه- فردوس، شهروندی به همراه خانواده که خودروی وی دچار نقص فنی شده و در حاشیه جاده سرگردان بود را مشاهده کردند.

وی افزود: مامور پلیس راه در این خصوص با توجه به گرمای شدید هوا، با وسایل در اختیار نسبت به رفع نقص و راه اندازی خودروی این شهروند اقدام کردند.

جانشین رئیس پلیس راه  خراسان جنوبی ضمن اشاره به کمک‌رسانی به شهروند و راه اندازی خودروی وی توسط مامور پلیس راه تصریح کرد: این اقدام خداپسندانه پلیس، خوشحالی و تقدیر و تشکر راننده و سرنشینان خودرو را نیز به‌دنبال داشت.

رد رشوه ٢ مامور وظیفه‌شناس پلیس راه طبس

جانشین پلیس راه خراسان جنوبی در ادامه گفت: ماموران پلیس راه طبس در راستای کنترل ناوگان عمومی حمل بار با استفاده از دوربین کنترل سرعت به محور مواصلاتی این شهرستان اعزام شدند.

سرهنگ کاظمی با بیان این که ماموران پلیس راه طبس هنگام انجام وظیفه یک دستگاه کامیون برای کنترل مدارک خودرو را متوقف کردند که در بررسی به‌عمل‌آمده مشخص شد، راننده کامیون فاقد گواهینامه مجاز رانندگی است تصریح کرد: راننده متخلف برای تطمیع و جلوگیری از جریمه به ماموران وظیفه‌شناس پلیس راه پیشنهاد ٨ میلیون و ٧٠٠ هزار ریال برای چشم‌پوشی از انجام وظیفه داد.

جانشین پلیس راه استان خراسان جنوبی بیان داشت: ماموران وظیفه‌شناس پلیس راه شهرستان طبس، ضمن امتناع از دریافت رشوه، موضوع را صورتجلسه کرده و ضمن هماهنگی با مقام قضائی، متهم را برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی کردند.

توقیف خودروی نیسان حامل سوخت قاچاق

سرهنگ حسین عرب، فرمانده انتظامی نهبندان نیز گفت: ماموران پاسگاه انتظامی سهل آباد این شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور اصلی به یک دستگاه خودروی نیسان مشکوک شده و برای بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند.

وی بیان داشت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودرو مقدار هزار و ۴٠٠ لیتر سوخت قاچاق خارج از شبکه توزیع فراورده‌های نفتی کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان افزود: ماموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

پایان پیام/۶۹۰۷۵

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =