خدمت رسانی به زائران اربعین از جلوه های ناب تمدن اسلامی است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی، امام جمعه بیرجند امروز در خطبه‌های نماز جمعه مرکز خراسان جنوبی به برگزاری راهپیمایی جهانی اربعین حسینی اشاره کرد و اظهارداشت: بعد از ١۴٠٠ وقتی محرم و اربعین می‌آید نه‌تنها شیعیان و مسلمان حتی دیگر ادیان و آزادی خواهان جهان نیز در عزاداری سرور و سالاری شهیدان امام حسین (ع) شرکت می‌کنند.

وی از عاشورا و اربعین حسینی به‌عنوان پایان‌دهنده حق و باطل اشاره کرد و ادامه داد: امروز در عرصه بین‌الملل شاهد تقابل دو جبهه تمدن اسلامی و دموکراسی غرب هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: برگزاری مراسم جهانی اربعین حسینی بهترین پیام تمدن اسلامی و شرکت در این رویداد میلیونی جهانی و خدمت‌رسانی به زائران امام حسین (ع) جلوه‌های ناب تمدن اسلامی به‌حساب می‌آید.

آیت‌الله عبادی به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: نیروهای شایسته فعالیت‌های شایسته هم ارائه می‌دهند و برای این که به آرمان‌های انقلاب اسلامی دست یابیم نیاز است نیروی انسانی شایسته نیز انتخاب کنیم.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: اگر امروز با آرمان‌های انقلاب فاصله داریم به همین واسطه است که گاهی افراد شایسته منتخب ما نبوده‌اند.

آیت‌الله عبادی خاطرنشان کرد: که دشمن به‌دنبال این است تا با انتخاب نادرست به انقلاب اسلامی ضربه بزند پس ضرورت دارد انتخاب درستی داشته باشیم.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =