مغفول ماندن پایانه صادراتی سنگ خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حسین زارعی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی امروز در دیدار با سرپرست سازمان صمت خراسان‌جنوبی اظهارداشت: منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سال ٩٣ با اعلام رسمی رئیس‌جمهور و عنایت گمرک جمهوری اسلامی ایران راه اندازی و مجهز به توان گمرک شد.

وی با بیان اینکه در سالیان گذشته اولین پایانه سنگ در منطقه ویژه اقتصادی استان ایجاد شد افزود: این پایانه صادراتی سنگ به‌منظور استفاده از ظرفیت نسبی خراسان جنوبی که قابلیت‌های در زمینه سنگ دارد، فراهم شد اما این ظرفیت مغفول مانده است.

وی گفت: با وجود پایانه صادراتی سنگ، مراکز فرآوری به امید این بودند تا بتواند الگو و جهشی برای دوران پسابرجام باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی بابیان اینکه پایانه سنگ در منطقه ویژه اقتصادی سال ١٣٩۵ به بهره‌برداری رسید افزود: اما در این سال‌ها مسوولان بخش دولتی حمایت لازم را از این پایانه نکرده‌اند.

به گفته زارعی پایانه صادراتی سنگ به‌دنبال ثبت برند سنگ استان و شرق ایران بود چرا که اولین پایانه صادراتی سنگ وفرآورده‌های معدنی کشور به شمار می‌رود.

وی با اشاره به این که پایانه صادراتی سنگ خراسان جنوبی به‌عنوان مرکز تپنده سنگ شرق کشور می‌توانست محصولات معدنی شرق ایران را معرفی کند تصریح کرد: اما در این سال‌ها از حمایت لازم برخوردار نبوده است.

این مقام مسوول در ادامه خاطرنشان کرد: پایانه صادراتی سنگ وفرآورده‌های معدنی کشور با نگاه مدیریت توسعه بازار در منطقه ویژه اقتصادی تاسیس شد مقرر بود به گونه‌ای عمل کند تا منافع و آثار ان متوجه معدن‌داران و فعالان حوزه معدنی چه در زمینه تولید و چه در زمینه تجارت باشد.

زارعی گریزی به فعالتی‌های بخش خصوصی در خراسان جنوبی زد و گفت: منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی اولین وموفق‌ترین منطقه ویژه اقتصادی در بخش خصوصی است که توانسته است از ابتدای فعالیت تاکنون به خوبی بدرخشد اما آنچه این روزها نیاز است حمایت بخش دولتی است بخش دولتی باید بیشتر در کنار بخش خصوصی باشد.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =