۶ اقامتگاه بومگردی برای دیار روستاهای شگفت انگیز خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از سربیشه، هادی حق پناه، مسوول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این شهرستان امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کمبود واحدهای اقامتی در سربیشه، یکی از مشکلات اصلی برای اقامت گردشگران در این شهرستان است که این مهم با افزایش تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی با توجه به وجود دو روستای هدف چنشت و ماخونیک و آثار تاریخی شاخصی مانند قلعه باغ مود و خانه تاریخی یاوری، در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: اقامتگاه روستای گورید، اولین اقامتگاه از مجموع ۶ واحد در دست اقدام در سال جاری است. 

مسوول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سربیشه  اضافه کرد: با تکمیل عملیات مرمت و ساخت و ساز اقامتگاه بوم‌گردی در حاشیه روستای گورید، این اقامتگاه در هفته گردشگری به بهره‌برداری می رسد.

حق پناه افزود: دو اقامتگاه در حاشیه کویر مختاران، به همین تعداد در روستای چنشت و یک اقامتگاه در روستای نوغاب در حال مرمت، ایجاد و یا اخذ مجوز است که در آینده‌ نزدیک، شاهد بهره‌برداری از این واحدها خواهیم بود.  

مسوول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سربیشه اظهار کرد: افزایش اشتغال، به ویژه در روستاها و تنوع بخشی در اقتصاد شهرستان با تأثیرگذاری بر دیگر مشاغل مانند کشاورزی، دامداری و صنایع‌دستی، از تاثیرات گسترش اقامتگاه‌ها در سطح شهرستان خواهد بود.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + ده =