دانشجو معلمان خراسان‌جنوبی آموزش تخصصی فیلم‌سازی می‌بینند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام جواد اکبری مطلق، سرپرست مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت:  دوره تخصصی آموزش فیلمسازی « از ایده تا اجرا » ویژه دانشجو معلمان از ۲۵ تا ۲۹ شهریور ماه جاری در بیرجند برگزار می شود.

وی افزود: این دوره فیلمسازی مخصوص دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور است که آموزش و مقدمه ای برای برگزاری جشنواره اصلی در آذر ماه امسال خواهد بود.

سرپرست مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی بیان کرد: ۶۶ دانشجو شامل ۳۵ برادر و ۳۱ خواهر و ۲۷ استاد شامل ۱۷ برادر و ۱۰ خواهر در این دوره شرکت می کنند.

اکبری مطلق با اشاره به اینکه شرکت کنندگان این دوره، آشنایی قبلی با فیلم‌سازی دارند و با شرکت در این دوره، آموزش های تخصصی تری را فرا می گیرند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این دوره، آثار خود از جمله فیلم کوتاه، محتوا، تبلیغ و … را برای جشنواره پایانی که در آذرماه برگزار می‌شود آماده خواهند کرد.

سرپرست مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان‌جنوبی یادآور شد: در بین افراد شرکت کننده، ۶ و۷ نفر هم از خراسان جنوبی هستند که تا حدودی دو برابر سهمیه بقیه استان ها است.

اکبری مطلق گفت: این دوره  دو مرتبه در گذشته هم برگزار شده و حالا قرار است سومین دوره آموزشی آن، برای اولین بار در خراسان جنوبی و پردیس امام سجاد (ع)  بیرجند برگزار شود.

 سرپرست مدیریت امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی در خصوص هدف از برگزاری این دوره نیز گفت: با توجه به اینکه فضای آموزشی به سمت استفاده از فضای مجازی پیش رفته است، شاهد این هستیم که آموزش از طریق تصویر و فیلیم، بسیار موثرتر از متن و محتوا است و بهتر می تواند قالب را القا کند.

اکبری مطلق اضافه کرد: بنابراین دانشجو معلمان در این دوره شرکت می کنند تا به روش های جدید آموزشی از طریق فیلم و کلیپ مجهز شوند و آموزش های موثرتری داشته باشند.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =