کشف ۵ میلیارد ریال کالای خارجی قاچاق در خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سرهنگ جواد بخشی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت:  مأموران ایست و بازرسی علی آباد شهرستان بیرجند در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودروهای عبوری در مبادی ورودی این شهرستان به ۴ دستگاه اتوبوس مسافربری مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر خودروها را متوقف کردند. 

وی بیان داشت: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودروها، انواع کالای خارجی قاچاق شامل: ۸ دستگاه بخاری گازی برقی، ۳ دستگاه لپ تاب و انواع البسه خارجی و … کشف کردند که ارزش ریالی کالای مکشوفه بنا بر نظریه کارشناسان مربوط بالغ بر ۳ میلیارد ریال برآورد شد. 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی افزود: ماموران در این رابطه ۴ نفر متهم دستگیر که با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند. 

کشف ۲ میلیارد ریال کالای خارجی قاچاق در قاین  

سرهنگ محمود زال بیکی، فرمانده انتظامی قاینات هم گفت: مأموران یگان امداد  این شهرستان  در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیونت مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند.

وی بیان داشت: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از کامیونت، انواع لوازم خانگی خارجی قاچاق کشف کردند که ارزش ریالی کالای مکشوفه بنا بر نظریه کارشناسان مربوط بالغ بر ۲ میلیارد ریال برآورد شد. 

فرمانده انتظامی شهرستان قاین افزود: ماموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم را دستگیر که با تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. 

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 6 =