بارگذاری صحت سنجی مدارک پیش ثبت نام دواطلبان انتخابات مجلس از فردا

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد‌رضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی امشب در جمع خبرنگاران اظهارداشت: چندین اطلاعیه از زمان آغاز فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی صادر شده که این اطلاعیه ها به  استعفای داوطلبان،  پس از آن و پیش ثبت نام برمی‌گردد.

 وی افزود: ۴۷۸ نفر در استان متقاضی حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند که ۴۲۶ نفر آقا و ۵۲ نفر خانم هستند و ۱۹۴ نفر در حوزه بیرجند، درمیان و خوسف پیش ثبت نام کرده اند.

معاون استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به پیش ثبت نام ۱۴۱ نفر در حوزه شهرستان های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه بیان کرد: ۹۲ نفر در حوزه قاینات و زیرکوه و ۵۱ نفر در حوزه نهبندان و سربیشه ثبت نام کرده اند.

طالبی با اشاره به این که به ازای هر کرسی ۱۲۰ داوطلب در استان داریم گفت: صحت سنجی مدارک نیز انجام شده و از فردا نتیجه صحت سنجی مدارک بارگذاری خواهد شد.

 وی افزود: چنانچه در تمامی ردیف صحت سنجی ها، رنگ سبز وجود داشته باشد به معنای صحت مدرک است و اگر رنگ قرمز وجود داشته باشد، نقص در مدرک نشان داده می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که از ۲۷ شهریور تا یک هفته فرصت اعتراض به صحت سنجی ها وجود دارد، عنوان کرد: تا ۲۶ مهر که ثبت نام نهایی می شود، فرصت رفع نقص نیز وجود دارد.

طالبی  ثبت نام نهایی را از طریق سامانه وزارت کشور اعلام و تصریح کرد: ثبت نام حضوری نداریم و فرآیندها به صورت الکترونیکی انجام می شود.

 وی گفت: صحت سنجی ها تنها در این مرحله انجام می شود و بررسی صلاحیت ها در زمان دیگری صورت می گیرد.

معاون استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در صورت تأیید مدارک، پیامکی به داوطلب ارسال می شود که حاوی کد رهگیری است و این کد رهگیری برای زمان ثبت نام نهایی است و پیامکی نیز برای افرادی که مدارکشان تأیید نشده ارسال می شود تا بتوانند اعتراض انجام دهند و مدارک خود را اصلاح کنند.

طالبی افزود: تشکیل هیأت های اجرایی از ۷ مهر تا ۱۳ مهر انجام می شود که در این زمان هیئت مرکزی تشکیل می شود و ثبت نام از داوطلبان به صورت نهایی از ۲۷ مهر تا پایان روز ۳ آبان صورت می گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: در قانون جدید انتخابات، تشکیل هیئت بررسی تبلیغات استان مطرح شده که عدالت را برای همه داوطلبان در زمان تبلیغات فراهم می کنند و در صورتی که تبلیغاتی غیر از چهارچوب مشخص شده صورت بگیرد، این هیأت نظارت را انجام می دهد.

 طالبی با اشاره به اینکه ۱۰ آبان این هیئت تشکیل می شود گفت: از تاریخ ۲۸ مهر تا پایان روز ۱۳ آبان بررسی صلاحیت ها از سوی ۵ مرجع انجام می شود که حوزه امنیتی و اجتماعی را شامل می شود.

 معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه از ۴ آبان تا ۱۸ آبان بررسی صلاحیت در هیئت های اجرایی در فرمانداری ها صورت می گیرد، عنوان کرد: رسیدگی به صلاحیت ها در هیأت نظارت نیز صورت می گیرد که به مدت ۵۰ روز تا ۱۴ دی انجام می شود.

طالبی گفت: اعلام نتایج بررسی صلاحیت هیئت های نظارت از ۱۷ دی تا ۱۹ بهمن انجام می شود و انتخاب افراد حاضر در شعب نیز تا یک ماه مانده به انتخابات صورت می گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ۳ اسفند تبلیغات آغاز می شود و تا ۹ اسفند ادامه دارد، عنوان کرد: روز ۱۰ اسفند ممنوعیت تبلیغات وجود دارد و در ۱۱ اسفند نیز مردم پای صندوق های رأی حاضر خواهند شد و با مشارکت بالای خود، انتخابات باشکوهی را رقم خواهند زد.

طالبی در پایان با اشاره به اینکه در زمان کرونا برای انتخابات ریاست جمهوری تعداد شعب افزایش یافت تا فاصله گذاری اجتماعی صورت بگیرد، گفت: امسال امکان دارد کمی از تعداد شعب کاسته شود و تعداد شعب اخذ رأی براساس نرم جمعیتی تعیین می شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی افزود: حداقل در حدود ۳۰ درصد حوزه ها، رأی گیری به صورت الکترونیکی صورت خواهد گرفت و امکان توسعه این نوع از رأی گیری نیز وجود دارد.

  طالبی با اشاره به مولفه های ۴ گانه انتخابات که رهبری بر آن تأکید کرده اند، عنوان کرد: در ۲ ساله این دولت اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و در سطح بسیار بالایی این اقدامات صورت گرفته و طرح های کلانی در کشور و استان به انجام رسیده است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی  با بیان اینکه این اقدامات بر مشارکت بالای مردم تأثیرگذار است، گفت: شکی وجود ندارد که مردم درصد مشارکت بسیار بالایی را در انتخابات خواهند داشت و مردم استان همواره مشارکت بالایی در عرصه های مختلف داشته اند.

خراسان جنوبی دارای ۴ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 19 =