تدارک ۳۰۷ عنوان برنامه برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سرهنگ غلامرضا فلاحی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس  با بیان اینکه هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریور با شعار «ما متحدیم» آغاز می‌شود اظهارداشت: ۳۰۷ عنوان برنامه در استان با هدف نشر فرهنگ دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: مراسم سراسری «جهاد مقاومت، از دیروز تا امروز» از مهم‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس است که ۲۹ شهریور همزمان با سراسر کشور در استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای این برنامه تجلیل از یک میلیون رزمنده پیشکسوت دفاع مقدس آغاز می‌شود که سهم خراسان جنوبی ۶ هزار نفر تا پایان امسال است.

فلاحی بازسازی عملیات والفجر ۹ در منطقه عمومی شهرستان بیرجند و رونمایی از ۲۷ عنوان کتاب دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد و ادامه داد: امسال تولید ۸۱ عنوان کتاب دفاع مقدس در دستور کار است که نیاز به همکاری دستگاه‌ها، رزمندگان و ایثارگران استان دارد.

وی رژه خودرویی و پیاده نیروهای مسلح، افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس، رونمایی از چهار عنوان متون دفاع مقدس اثر هنرمندان استانی، رونمایی از چهار عنوان کتاب تاریخ شفاهی رزمندگان دفاع مقدس، تکریم رزمندگان دفاع مقدس، برگزاری مسابقات ورزشی با عنوان جام دفاع مقدس، شب شعر و خاطره گویی، مسابقات کتابخوانی و غبارروبی مزار شهدا را از دیگر برنامه‌ها برشمرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی اضافه کرد: عملیات اجرایی موزه دفاع مقدس مرکز استان تیر سال گذشته آغاز و مقرر شد از محل اعتبارات سفر اول رئیس جمهور ۸۰۰ میلیارد ریال طی سه سال به آن تخصیص یابد که سال ۱۴۰۱ مبلغ ۲۲۴ میلیارد ریال هزینه شد و امیدواریم این موزه با تامین اعتبار لازم تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

فلاحی با اشاره به اینکه ساخت موزه استکبارستیزی طبس در محل شکست حمله نظامی آمریکا به ایران حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد اظهار کرد: در سفر اول رئیس جمهور ۱۵۰ میلیارد ریال برای ۲ سال به این مجموعه اختصاص یافت که تاکنون ۱۳۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده و هزینه شده است.

به گفته وی ۶۷ نقطه خراسان‌جنوبی یادمان شهدا دارد که تاکنون ۴۲ یادمان تکمیل شده و ۲۵ مورد هم در صورت تامین اعتبار تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یک =