برپایی نمایشگاه اقتصاد به توان مردم در فردوس و طبس

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از طبس، مهدی هنری، مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه اقتصاد به توان مردم که در این شهرستان  برگزار شد اظهارداشت: در راستای حمایت از فروش تولیدات روستایی و مشاغل خرد و خانگی و کمک به توانمندسازی تولیدکنندگان نمایشگاه اقتصاد به توان مردم در این مرحله بصورت منطقه ای در دو شهرستان طبس و فردوس آغاز به کار کرد. 

وی افزود: با توجه به اینکه این دو شهرستان در مسیر تردد مسافران استان‌های دیگر واقع شده مکان یابی نمایشگاه‌ها در این مرحله به مناسبت ایام ربیع الاول و هفته دفاع مقدس در این دو نقطه مشخص شد.

مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: نمایشگاه بصورت استانی با اولویت شهرستان های مجاور برگزار شده است چرا که بخشی از مجموعه تحت پوشش سازمان، محرومان و مددجویان کمیته امداد حضرت امام (ره) هستند  در این نمایشگاه کمیته امداد هم مشارکت داشته و حدود ۲۰ درصد از شرکت کنندگان مددجویان تحت پوشش هستند.

هنری با بیان این‌که هنگام برگزاری نمایشگاه پایش اطلاعات تولیدکنندگان انجام شده و کلیه مسائل و مشکلات آن‌ها در سامانه نرم افزاری بالونت ثبت می‌شود ‌ ادامه داد: در واقع نمایشگاه علاوه بر کمک به بازاریابی تولیدات، بستری برای احصا و کمک به حل مسائل مردم در حوزه مشاغل خرد و خانگی است.

مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: حل مشکلات تولیدکنندگان در اولویت این سازمان قرار گرفته و تمامی آموزش های لازم و همراهی برای دریافت مجوزها انجام می گیرد. 

هنری ادامه داد: یکی از خصوصیات نمایشگاه های اقتصاد به توان مردم، مدیریت و راه اندازی آن توسط تیم های مردمی و جهادی بوده که بصورت خودگردان،  در هر مرحله برگزاری با شناسایی و کشف ظرفیت ها و رویش های جدید، شبکه مردمی هدایت نمایشگاه ها منسجم تر و قوی تر شده و به سمت اقتصاد مردم پایه گام بر می‌دارد‌.

همچنین در این قالب راهبران بومی ، محلی و شهرستانی جدید نیز شناسایی و تحت حمایت مجموعه قرار می گیرند.   

مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی افزود:نمایشگاه طبس در ۴۷ غرفه و نمایشگاه فردوس در  ۵۱ غرفه پیش بینی شده که تا ۳۱ شهریورماه برپا خواهد بود.

به گفته هنری نمایشگاه طبس در باب السلام آستان مقدس امامزاده حسین بن موس الکاظم (ع) و نمایشگاه فردوس در محل شبستان امامزاده سلطان محمد و سلطان ابراهیم ،از ساعت ۱۷ تا ۲۳ پذیرای عموم مردم و مسافران خواهد بود.

وی بیان داشت: در زمینه کمک به ایجاد مشاغل خرد و خانگی  در قالب پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تبصره ۱۶ در یک سال‌گذشته از طریق بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا (ع) مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که باعث ایجاد و تثبیت هزار و ۷۰۰ کارگاه اشتغال خرد و خانگی و کمک به اشتغال دو هزار و ۴۰۰  نفر از مردم شده است. 

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =