همایش جوانان نقش‌آفرین در گام دوم انقلاب برنامه شاخص هفته دفاع مقدس خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سرهنگ رضا هزاری، معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس استان پرداخت و اظهار داشت: به منظور گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس ۱۴۰۲ از سه ماهه دوم سال برنامه‌ریزی شروع و ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مرکز استان و کمیته‌های مرتبط با گرامی‌داشت این ایام در شهرستان‌ها تشکیل شد. 

وی با اشاره به اینکه از ۳۱ شهریور ماه به طور رسمی برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس آغاز می شود افزود: در استقبال از هفته دفاع مقدس فردا ۲۹ شهریور ماه از فرمایشات فرمانده کل قوا در دیدار با ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس به صورت ارتباط تصویری بهره مند می‌شویم.

وی ادامه داد: تعدادی از فرماندهان و عشایر استان برای حضور در مراسم به تهران اعزام شدند و بقیه جامعه ایثارگران خراسان جنوبی به صورت ارتباط تصویری از فرمایشات رهبری استفاده می‌کنند. 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین در آستانه هفته دفاع مقدس روز پنجشنبه سی ام شهریور فرماندهان نظامی و انتظامی استان دیداری با نماینده ولی فقیه در استان خواهند داشت.

سرهنگ هزاری با بیان اینکه برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال با شعار «ما متحدیم » برنامه‌ریزی شده است و هر روز عنوانی دارد افزود: روز ۳۱ شهریور به نام «پیشکسوتان، مقاومت و معنویت» نامگذاری شده است و برنامه‌های محتوایی در این روز شامل تجلیل از پیشکسوتان، حضور در نماز جمعه، عطر افشانی گلزار شهدا و راهپیمایی خانوادگی است. 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا (ع) استان عنوان کرد: شنبه یکم مهرماه به نام  «ولایت مداری جوانان، علم و دانش پژوهی» نامگذاری شده است و حضور دانش آموزان، دانشجویان و طلاب را در عرصه‌های علمی با نمایش اقتدار ملی خواهیم داشت.

همچنین دوم مهرماه به نام «زنان، خانواده و سلامت» نامگذاری شده است و برنامه‌های بزرگداشت شهدای سلامت و تبیین نقش زنان در دفاع مقدس را در این روز داریم. 

سرهنگ هزاری با اشاره به این که دوشنبه سوم مهرماه به نام «شهیدان، جانبازان، آزادگان، صلابت و فخرآفرینی» نامگذاری شده است و در این روز تجلیل از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران را داریم ادامه داد: چهارم مهر ماه به نام «دفاع همه جانبه، پشتیبانی مردمی و اصناف، اهمیت آموزش عمومی، پدافند غیرعامل و پاسداشت سربازان» نامگذاری شده که در این روز نیز برنامه‌های مرتبط اجرا می‌شود. 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی در ادامه اضافه کرد: پنجم مهرماه  به نام «وحدت ملی، بصیرت، دشمن شناسی، استکبار ستیزی و تبیین نقش ولایت در دفاع مقدس و شکست حصر آبادان» و نیز ششم مهرماه به نام «نیروهای مسلح، بسیجیان، روحانیت، عشایر و روستاییان» نامگذاری و برنامه‌های مختلف برنامه‌ریزی شده است.

به گفته هزاری هفتم مهر ماه آخرین روز هفته دفاع مقدس با عنوان «فرماندهان، عزتمداران و حماسه آفرینان» نامگذاری شد. 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در مجموع بیش از ۷۰ عنوان برنامه در موضوعات متنوع فرهنگی، اجتماعی، بصیرتی، اقتصادی، سیاسی و پروژه‌های عمرانی تعریف شده است و بیش از  یک هزار و ۳۰۰برنامه در استان توسط پایگاه‌ها، حوزه‌ها، نواحی و اقشار مختلف بسیج برنامه‌ریزی شده است. 

هزاری گفت: ۳۱ شهریور ماه هر سال رژه نیروهای مسلح  افتتاح برنامه‌های هفته دفاع مقدس است و امسال رژه نیروهای مسلح در مرکز استان صبح جمعه بر عهده سپاه است. 

وی اضافه کرد: بازسازی عملیات والفجر ۹ و نمایش رزمی در منطقه عمومی بیدخت در بیرجند به همت  تیپ مردم پایه سپاه انصار الرضا (ع) استان  برنامه‌ریزی شده است که تلفیقی از برنامه‌های عملیاتی، رزمی و فرهنگی است و همچنین نمایشگاه ویژه هفته دفاع مقدس در منطقه عمومی بیدخت دوشنبه سوم مهرماه افتتاح می‌شود که همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برای بازدید از عموم مردم دعوت می شود. 

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه همایش اجتماع جوانان نقش آفرین در گام دوم انقلاب اسلامی از برنامه‌های شاخص هفته دفاع مقدس است افزود: با توجه به حضور موثر و نقش آفرینی جوانان بسیجی در عرصه‌های مختلف علمی، رزمی، اقتصادی و ورزشی بنا داریم در پنجم مهر ماه برنامه سراسری در تمام شهرستان‌های استان با دعوت از سخنرانان استانی و کشوری برگزار کنیم. 

هزاری برگزاری آبروی محله به منظور گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای حوزه‌ای، محله‌ای و شهرستانی و برگزاری جلسات تبیین و روشنگری با موضوع دفاع مقدس و نقش دشمنان در جنگ ترکیبی جدید را از جمله برنامه های هفته دفاع مقدس برشمرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا (ع) استان گفت: رزمایش دیدار و تجلیل از خانواده شهدا، رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس در سراسر استان با حضور مسوولان را در برنامه داریم که بعد از هفته دفاع مقدس نیز ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − یک =