پیش‌بینی وقوع یخبندان در مناطق سردسیر خراسان‌جنوبی

فاطمه زارعی، کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهارداشت: طی ۲۴ ساعت گذشته از ایستگاه های کرند ۵، قاین و حاجی آباد ۴، فخر آباد خضری و آویز ۲، اسلامیه، زهان و نوغاب حاجی آباد یک و ایستگاه های درمیان، باغستان، خضری و سرایان هم کمتر از یک میلی متر بارندگی گزارش شد.

وی با اشاره به اینکه مطابق با الگوی نقشه ها و خروجی مدل های پیشیبابی هواشناسی فعالیت سامانه بارشی در استان ادامه دارد تصریح کرد: با فعالیت این سامانه کماکان برای امروز تا اوایل وقت امشب به تناوب با افزایش ابر به ویژه در نیمه شرقی و قسمت هایی از شمال استان بارش باران انتظار می رود.

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی به نوسانات دمایی در استان اشاره داشت و گفت: به لحاظ دمایی با تقویت فشار در سطح زمین صبح فردا و جمعه وقوع یخبندان در مناطق سردسیر و کوهستانی به ویژه در شهرستان سربیشه قابل پیش بینی است.

زارعی بیان داشت: طی شبانه روز گذشته سربیشه با حداقل دمای ۳ درجه سلسیوس سردترین ایستگاه و طبس با حداکثر دمای ۲۸ درجه سلسیوس گرمترین نقطه استان گزارش شد.

وی با اشاره به نوسانات دمایی در مرکز استان طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: نوسانات دمایی در بیرجند طی شبانه روز گذشته بین ۲۰ و ۶ درجه بود.

پایان پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − شش =