دمای خراسان‌جنوبی از فردا ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد

جواد نخعی، رئیس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهارداشت:  دمای هوا در استان از فردا ۱۴ تا ۱۶ بهمن، ۵ تا ۸ درجه‌ سانتیگراد کاهش می‌یابد.

وی گفت: با توجه به الگو‌های پیشیابی هواشناسی از امروز تا فردا شنبه با نفوذ فعالیت توده‌ی هوای ناپایدار جوی و تقویت کم فشار سطح زمین، ابتدا وزرش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی در نقاط جنوبی و شرقی استان و طبس قابل پیش‌بینی است.

به گفته وی در ادامه رگبار و رعد و برق و احتمال صاعقه و بارش باران در مناطق مستعد و کوهپایه‌ای و نیز بارش برف در گردنه‌ها و نقاط مرتفع استان تا قبل از ظهر فردا قابل پیش‌بینی است.

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: بیشترین بارش‌ها از شب گذشته در استان مربوط به خرو طبس با سه میلی‌متر و اسلامیه و فتح آباد فردوس حدود ۲ میلی‌متر بوده و نیز بارش برف اندکی هم در بشرویه گزارش شد.

نخعی با بیان اینکه امروز در مناطق جنوبی شهرستان نهبندان وقوع روان آب قابل پیش‌بینی است افزود: در شبانه‌روز گذشته قاین با پنج درجه سانتی‎گراد بالای صفر خنک‌ترین و دهسلم با ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین ایستگاه استان بود.

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی اضافه کرد: همچنین در این مدت تغییرات دمایی مرکز استان یک تا ۱۵ درجه به ثبت رسید، اما فردا صبح، کمینه دما در بیرجند به سه درجه زیر صفر می‌رسد.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 7 =