کلنگ زنی فاضلاب خوسف، مطالبه ۱۲ ساله مردم که محقق شد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی دوستی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک چهل و پنجمین سالگرد بهار انقلاب اسلامی، به تشریح دستاوردهای این مجموعه برای دهه فجر پرداخت و اظهار کرد: فاضلاب خوسف از طرح  های مهم استان است که با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان آغاز می شود و شامل ۳ کیلومتر خط انتقال، ۷۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب و احداث تصفیه خانه فاضلاب است که در بخش اول آن با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال اجرایی می شود.

وی از بهره برداری از ۳۶ پروژه و کلنگ زنی ۲۳ پروژه با اعتباری بالغ بر  ۸۵۰ میلیارد تومان در ایام الله دهه مبارک فجر به عنوان دستاوردهای شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی یاد کرد و گفت: از این تعداد ۳۵ پروژه افتتاح شده در بخش آب و یک پروژه در بخش فاضلاب است.

شناسایی ۴۰۰ انشعاب غیر مجاز

دوستی از شناسایی ۴۰۰ انشعاب غیر مجاز از ابتدای سال تا کنون در سطح استان خبر داد و یادآور شد: پیش بینی می شود بر اساس مصارف، ۲۰۰۰ انشعاب غیرمجاز در سطح استان شناسایی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به برنامه های پیش بینی تنش آبی برای تابستان پیش رو اشاره کرد و افزود: استان خراسان جنوبی تجربه خشکسالی ۲۲ ساله را دارد و امسال نیز مانند سال های گذشته پیش بینی های لازم برای مقابله با تنش آبی را انجام دادیم که شناسایی انشعابات غیرمجاز، قطع انشعابات فضای سبز شهرداری ها، احداث مخازن و تکمیل پروژه های اضطراری تنش آبی از جمله این برنامه هاست.

دوستی از در دست اجرا بودن ۱۶ پروژه تنش آبی در سطح شهرهای استان از جمله بیرجند، قاین، طبس و نهبندان همچنین شوسف و آرین شهر خبر داد.

۲۵ درصد هدررفت آب

وی هدررفت واقعی آب از شبکه های توزیع و خطوط انتقال آب استان را ۲۵ درصد عنوان کرد و افزود: بخشی از آماری که به عنوان هدررفت مطرح می شود مربوط به هدررفت ظاهری مانند مصارف انشعابات غیرمجاز، خطای دستگاه های سنجش و … است.

وی ادامه داد: همچنین در بخش آبرسانی سیار از هزار و ۷۸۰ روستای خراسان جنوبی ۴۰۰ روستا در پیک مصرف از خدمات آبرسانی سیار استفاده می کنند که این میزان شامل ۹ درصد از روستاهای استان می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از رونمایی از ۴ تانکر آبرسانی سیار  در سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر ۳۱ تانکر در چرخه آبرسانی سیار قرار دارد.

دوستی همچنین به سالگرد صدمین سال لوله کشی شبکه آب بیرجند به عنوان افتخاری فرهنگی و اجتماعی و به عنوان اولین شهر دارای شبکه آبرسانی کشور اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی انجام برنامه بزرگداشتی به صورت کشوری در دست اقدام می باشد تا این افتخار ملی بیشتر شناخته شود.

پایان پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 19 =