آزادی ۹۰ زندانی در میز خدمت قضایی زندان مرکزی بیرجند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، به مناسبت چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی میز خدمت قضایی با حضور ۵۰ قاضی از محاکم قضایی استان با زندانیان زندان مرکزی بیرجند چهره به چهره دیدار کردند.

حجت السلام « علی موحدی راد» رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر با دیدارهای چهره به چهره همکاران قضایی با زندانیان زندان مرکزی با آزادی ۴۵ زندانی با ارفاقات قانونی موافقت شد.

وی با اشاره به این که ۴۵ زندانی واجد شرایط با استفاده از پابند الکترونیکی زمینه آزادی آنها نیز با همراهی دادستان مرکز استان و قضات محاکم قضایی نیز محیا به کانون گرم خانواده باز می گرددندافزود: همچنین برای دیگر زندانیان واجدشرایط نیز برابر دستورالعمل ها به ۱۰ روز مرخصی نیز اعزام می شوند.

علی عبدی، مدیر کل زندان های خراسان جنوبی نیز ضمن تقدیر و تشکر از رئیس کل دادگستری،دادستان مرکز استان و همه قضات محاکم قضایی در استان بابت تعامل و هم افزایی به وجود آمد گفت: این تعامل های سازنده و از طرفی کار جهادی همکاران زندان های سطح استان کسب مقام اول کشوری در حوزه قضایی را نیز همراه داشته است.

وی افزود: خراسان جنوبی با گرفتن ۴۵۱/۸۵ امتیاز رتبه اول ارزیابی ۱۸ گانه قضایی اعم از کاهش ورودی به زندان ها، بستن پرونده های رد مال مبهم، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، افزایش مرخصی در چهار چوب قانونی، افزایش استفاده از پابند الکترونیک، دادرسی الکترنیکی، افزایش عفو منجر به آزادی، پذیرش توبه، استفاده از نظام نیمه آزای بخش از شاخص های مورد ارزیابی بوده که توسط کشور نیز انجام شده است.

وی ادامه داد:از ابتدای امسال ۱۱۷ زندانی جرائم غیر عمد توسط ستاد دیه استان آزاد شدند که در کشور رتبه دوم اخذ رضایت شکات را کسب کردیم.

وی با بیان این که برای خانواده زندانیان نیازمند توسط انجمن های حمایت تاکنون ۲ هزار ۵۸ سبد حمایتی اهداء، افزود: برای ۲۱۲ نفر از خانواده زندانیان نیز اشتغال محیا شده است.

وی اظهار داشت:در راستای حمایت از خانواده زندانیان از ابتدای امسال تاکنون ۸۳۰بازدید توسط مدیر کل،معاون،مدیران عامل و روسای زندان های برای رفع مشکلات خانواده زندانیان انجام شد.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفده =