قاچاق سوخت در صدر پرونده‌های تعزیراتی حکومتی خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علی محدثی نژاد، مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران  اظهارداشت:  در ۱۰ ماهه ابتدای امسال با اجرای احکام ۵ هزار و ۷۷۳ پرونده، ۲ هزار میلیارد ریال جریمه تعزیراتی در استان وصول و به خزانه دولت واریز شد.

به گفته وی از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، هزار و ۹۹۰ فقره پرونده تخلف کالا و خدمات در استان تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد کاهش دارد.

وی علت اصلی کاهش تخلفات را تشدید نظارت‌ها دانست و ادامه داد: از این تعداد پرونده هزار و ۹۵۰ فقره رسیدگی و ۳۰۴ میلیارد ریال جرایم تعیین شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و دارو ۴۰۷ فقره پرونده از ابتدای امسال تشکیل شده که ۱۱ میلیارد ریال جریمه آن بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش نشان می دهد.

وی پرونده‌های تشکیل شده در حوزه قاچاق کالا و سوخت اشاره و تصریح کرد:  از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، ۷ هزار و ۸۹۳ پرونده تشکیل که از این تعداد ۷ هزار و ۸۳۳ پرونده رسیدگی شد.

محدثی نژاد ادامه داد: ۳هزار میلیارد ریال جزای نقدی این پرونده‌هاست که در مقایسه با  مدت مشابه سال قبل ۷۴ درصد افزایش نشان می دهد.

این مقام مسوول  با اشاره به فعال بودن ۷۷۳ تیم گشت در خراسان جنوبی و گفت: در گشت‌های تعزیراتی امسال ۴۶۳ فقره تخلف شناسایی و ۱۱۶ میلیارد ریال جزای نقدی مشخص شد.

محدثی نژاد در ادامه به این موضوع اشاره کرد که بیشترین تخلف در پرونده‌های تعزیراتی درج نکردن قیمت، گران فروشی و عرضه خارج از شبکه بود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین پرونده‌های قاچاق مربوط به سوخت است گفت: در حوزه مشاوران املاک هم ۷۷ تیم گشت فعال بود که ۲۷۲ مورد بازرسی انجام و ۵۶ مورد تخلف گزارش شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی اضافه کرد:افزود: در این حوزه نیز ۱۱ مورد مشاور املاک پلمب و ۲ میلیارد ریال جریمه نقدی محکومیت صادر شد.

محدثی نژاد با بیان اینکه امسال ۸ مورد عفو موردی در پرونده‌های تعزیراتی داشته ایم  افزود: مبلغ این پرونده‌ها حدود سه میلیارد ریال بود.​

این مقام مسوول مهمترین پرونده‌های تعزیراتی استان را در حوزه مشتقات نفتی و سوخت عنوان کرد و گفت: ۹۵ درصد پرونده‌های قاچاق در تعزیرات حکومتی رسیدگی می‌شود و امسال ۱۴۸ میلیارد ریال به شکات برگشت داده شد.

پایان پیام/

 
 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =