قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی از شهرک گلخانه‌ای ماژان بازدید کرد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از خوسف، سید علی حسینی، فرماندار این شهرستان در بازدید دکتر کاظم خاوازی، قائم‌مقام وزیر و معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از شهرک گلخانه‌ای ماژان خوسف اظهارداشت: این شهرک گلخانه‌ای ۳۰ هکتاری در حال ساخت، با توجه به قابلیت گسترش آن، می تواند بزرگترین شهرک گلخانه‌ای استان باشد.

وی با اشاره به تأمین برق و همچنین ۵ لیتر بر ثانبه آب برای این شهرک گلخانه‌ای، افزود: با همکاری جهاد کشاورزی در این مدت برای شهرک گلخانه‌ای ماژان آب خریداری شده است و جزو مناطقی است که قابلیت تأمین آب دارد.

حسینی ادامه داد: منطقه ماژان شهرستان خوسف کشاورزخیز بوده ، اما بهای تمام شده زمین گران‌ بوده ، که شاید برای کشاورز صرفه اقتصادی نداشته باشد ، لذا درخواست می‌شود از محل اعتبارات ملی کمک شود تا بهای تمام شده زمین‌ و زیرساخت‌ها کاهش یابد.

فرماندار شهرستان خوسف با بیان اینکه تاکنون ۱۱ میلیارد  و ۵۰۰ میلیون تومان برای احداث این شهرک گلخانه‌ای هزینه شده و زیرساخت‌های آن در حال تکمیل است، گفت: در سفر اول ریاست جمهوری به استان ۶۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب داشتیم که ۴۰ میلیارد سهم سازمان برنامه و بودجه و ۲۰ میلیارد تومان آن سهم وزارتخانه جهاد کشاورزی بود که تاکنون ۱۸ میلیارد تومان برنامه و بودجه تخصیص داده اما سهم وزارتخانه تاکنون تخصیص پیدا نکرده است.

وی با اشاره به ۵ شهرک گلخانه‌ای دیگر در این منطقه و نقش توسعه شهرک گلخانه‌ای ماژان در توسعه منطقه ادامه داد:  شهرستان آمادگی بهره برداری از این شهرک در هفته دولت سال آینده در صورت کمک در راستای تکمیل این گلخانه را دارد.

در ادامه کاظم خاوازی، معاون وزیر جهاد کشاورزی در این بازدید گفت: باید سرمایه‌گذار کلان برای این شهرک گلخانه‌ای جذب شده و وزارتخانه هم برای تکمیل آن کمک خواهد کرد.

وی با تأکید بر کیفیت در تولید و نقش آن در موفقیت واحد اظهار کرد: اگر واحد تولیدی موفق نباشد منجر به شکست خواهد شد لذا اهلیت‌سنجی سرمایه‌گذار واحد تولیدی خیلی اهمیت دارد.

پایان پپام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =