جنب‌وجوش سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری قاینات

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از قاینات، حمید عباس زاده، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات  امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: هم اکنون بیش از ۱۰ پروژه گردشگری در سطح شهرستان توسط بخش خصوصی در حال اجراست که امیدواریم چند طرح برای نوروز ۱۴۰۳ آماده بهره‌برداری شود. 

وی بیان کرد: این پروژه‌ها شامل سفره‌خانه سنتی، اقامتگاه بوم‌گردی، هتل آپارتمان و مجتمع گردشگری و بین‌راهی رفاهی خدماتی است که در نقاط مختلف شهرستان مانند روستاهای ثقوری، مهمویی، کره، شاهیک و شهر قاین در حال احداث است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قاینات  گفت: گردشگری یک حوزه پاک، زودبازده و اشتغالزا است که می‌تواند به عنوان پیشران اقتصادی عمل کند چنان که در بسیاری از کشورها از محل گردشگری، درآمدهای کلان به دست می‌آورند.  

عباس‌زاده همچنین مهمترین چالش در گردشگری شهرستان را نبود اماکن اقامتی مناسب دانست و افزود: اماکن اقامتی مناسب در شهرستان از میانگین استان کمتر بوده که برای دومین شهرستان استان قابل قبول نیست و امیدواریم با توجه به موافقت‌های اصولی صادره که در آن هتل و اقامتگاه‌های دیگر وجود دارد، طی چند سال آینده این عقب ماندگی برطرف شود. 

وی از افرادی که دل در گرو آبادانی و پیشرفت شهر داشته و همچنین توانایی سرمایه‌گذاری دارند خواست سرمایه خود را در بخش اثبات شده گردشگری به جریان بیندازند.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 9 =