برکت هفتمین روز از فجر انقلاب برای خراسان‌جنوبی

خبرگزاری فارس – خراسان جنوبی؛ در هفتمین روز از فجر انقلاب همانند روزهای گذشته شاهد بریدن روبان ها و به زمین زده شدن کلنگ های بسیاری برای اتمام و شروع پروژه‌ها فراوان در خراسان جنوبی بودیم.

امروز استاندار خراسان جنوبی ابتدا به جنوبی ترین شهرستان استان یعنی نهبندان برای افتتاح و کلنگ زنی تعدادی از پروژه های دهه فجر این شهرستان رفت.

نخستین برنامه این سفر، بهره برداری همزمان ۸ پروژه راهداری شامل ۳۵ کیلومتر روکش آسفالت گرم و حفاظتی بود که با حضور نماینده نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری، امام جمعه و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی همراه شد.

استاندار روکش آسفالت گرم و حفاظتی محورهای  نهبندان – بیرجند، نهبندان – زابل، نهبندان – زاهدان ، محور فرعی رومه – میغان و … را با اعتبار ۵۷ میلیارد  تومان افتتاح کرد.

همچنین  با حضور استاندار و همراهان در روستای اسدآباد نهبندان ۵ باب زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال شهرستان به صورت همزمان افتتاح شد.

در این مراسم زمین های چمن مصنوعی مینی فوتبال احداث شده در روستاهای اسدآباد، اسماعیل آباد ، حسین آباد ، خونیک سفلی و‌ بیچند به صورت همزمان با اعتبار ۷.۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

همچنین در این روز پروژه آبرسانی روستای استند نهبندان با اعتبار ۹.۵ میلیارد تومان و بهره مندی ۱۶۳ خانوار به بهره برداری رسید.

سفر قائم مقام وزیر جهاد به نهبندان

سفر استاندار خراسان جنوبی به نهبندان که با سفر کاظم خاوازی، قائم مقام وزیر و معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی همزمان شد استاندار با همراهی این مقامات کشوری از کارخانه شیر نهبندان با ظرفیت ۲۰ تن در روز  که۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد نیز بازدید کرد که در این بازدید نیاز سرمایه گذار به ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره مطرح  و تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شد.

علاوه براین استاندار خراسان جنوبی با همراهی قائم مقام وزیر و معاون وزیر جهاد کشاورزی از پروژه در حال احداث کشتارگاه طیور نهبندان با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد بازدید کرد سرمایه گذار این پروژه نیز درخواست ۳۰ میلیارد تومان اعتبار را برای تکمیل پروژه داشت که با توجه به بحث و تبادل نظرهای صورت گرفته با حضور استاندار و معاون وزیر جهاد کشاورزی به نتایج مثبتی منجر و دستورات لازم درخصوص تأمین تسهیلات کم بهره برای این پروژه صادر شد.

دیگر رهاورد سفر استاندار به نهبندان در این روز بهره برداری همزمان از ۱۳ پروژه شرکت توزیع نیروی برق در این شهرستان بود که طرح بهسازی و توسعه روشنایی شهرک صنعتی نهبندان به نمایندگی از پروژه های شرکت توزیع نیروی برق به بهره برداری رسید.

اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه ها ۲۴۵ هزار و ۱۴۱ میلیون ریال  اعلام شد.

اجرای این پروژه ها، انتفاع هزار و ۶۳۲ خانوار از نعمت برق را به همراه داشت.

توسعه شبکه تأمین برق سایت طرح نهضت ملی مسکن با جمعیت ۳۰۰ خانوار، توسعه شبکه تأمین برق متقاضیان روستایی با جمعیت ۲۰۸ خانوار، توسعه شبکه تأمین برق متقاضیان شهری با جمعیت ۱۰۳ خانوار ، تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در راستای کاهش تلفات و … از جمله پروژه هایی است که در هفتمین روز دهه فجر در نهبندان به بهره برداری رسید. 

استاندار خراسان جنوبی در ادامه امروز به سربیشه نیز سفر کرد تا تعدادی از پروژه های دهه فجر این شهرستان را نیز افتتاح کند که از جمله آن می توان به بهره برداری از پروژه گازرسانی به فاز نخست سایت نهضت ملی مسکن شهر سربیشه اشاره کرد که با اجرای این پروژه با ۶‌.۵ میلیارد تومان اعتبار، ۴۵۷ خانوار از نعمت گاز شهری برخوردار شدند.

در این مراسم گازرسانی به ۶ روستای زیر ۲۰ خانوار (٣١ خانوار) و ۳ واحد تولیدی و صنعتی نیز افتتاح شد. 

اجرای ۱۰ پروژه گازرسانی که امروز در شهرستان سربیشه به بهره برداری رسید، برای عملیاتی شدن آن ۲۴۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

همچنین استاندار خراسان جنوبی جنوبی کلنگ پروژه آبرسانی به سایت نهضت ملی مسکن سربیشه را با سرمایه ۱۰ میلیارد تومان و بهره مندی هزار و ۱۰۰ خانوار به زمین زد.

بهره برداری از طرح توسعه شبکه تأمین برق سایت نهضت ملی مسکن سربیشه با اعتبار ۵۵ هزار میلیون ریال و  بهره مندی۳۵۸ خانوار نیز آغاز شد.

شرکت توزیع نیروی برق استان برای اجرای این ۱۰ طرح در شهرستان سربیشه که به صورت متمرکز در هفتمین روز دهه فجر افتتاح شد، ۱۴۲ هزار و ۷۷۰ میلیون ریال هزینه کرده است. 

علاوه براین در هفتمین روز از دهه فجر گلخانه ۳ هکتاری مجتمع کشت و صنعت بیدمشک سربیشه با سرمایه ۱۷۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید. 

این گلخانه محصول گوجه‌فرنگی را تولید و ظرفیت تولید ۴۰۰ تن گوجه‌فرنگی در هکتار را دارد.

همچنین این گلخانه می‌تواند سالانه ۲۴۰۰ تن گوجه‌فرنگی تولید و علاوه بر تامین نیاز داخل این محصول را به کشورهای روسیه و امارات نیز صادر کند.

پروژه های درمیان

امروز علیرضا عباس زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی که به شهرستان درمیان سفر کرده بود پروژه بند خاکی روستای نگینان رابا اعتبار ۲۰ هزار میلیون ریال و بهره مندی ۳۵۴ خانوار، سنگفرش معابر روستای آویشک با اعتبار ۲ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال، طرح هادی روستای دره عباس اعتبار ۱۱ هزار و ۴۲۰ میلیون ریال، طرح توسعه اینترنت پرسرعت روستای کوشکک با اعتبار ۲۶ هزار میلیون ریال، پروژه اصلاح و بهسازی شبکه برق روستای تخته جان به نمایندگی از پروژه های شرکت توزیع برق شهرستان با سرمایه اعتبار ۱۸۵ هزار و ۸۷۰ میلیون ریال و  پروژه احیا و مرمت قنات روستای نوغاب آنیک بخش قهستان این شهرستان را با سرمایه ۵ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال را افتتاح کرد.

همچنین آیین کاشت چندین اصله نهال در راستای اجرای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت در روستای آویشک بخش قهستان شهرستان درمیان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرنگار فارس از زیرکوه، امروز در این شهرستان نیز با حضور مسوولان چندین پروژه عمرانی در بخش شاسکوه زیرکوه شامل اصلاح شبکه آب شرب در روستای کریزان ،بهره‌برداری از سایت اینترنت پرسرعت ایرانسل در روستای استند، پروژه آسفالت معابر در روستای بیدخت و بهمن آباد و پروژه‌های عمرانی شهرداری آبیز به بهره برداری رسید.

بنابر گزارش خبرنگار ما از خوسف در این شهرستان نیز در هفتمین روز از فجر انقلاب آیین کلنگ زنی پروژه چمن مصنوعی روستاهای اکبرآباد و گیو با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان انجام شد و طرح احیای قنات روستای سرچاه عماری نیز با هزینه کرد  ۶۲۶ میلیون تومان، آسفالت حفاظتی محور خوسف – قلعه زری با اعتبار  ۴ میلیارد تومان افتتاح شد.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =