گرانفروشی و درج نکردن قیمت بیشترین تخلفات تعزیراتی است

بیرجند – ایرنا – مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: عمده تخلفات در بخش کالا و خدمات مربوط به گرانفروشی، درج نشدن قیمت و ارائه ندادن فاکتور فروش بوده است.

محمدحسین اشرفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عرضه و فروش کالاهای غیربهداشتی، رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و رعایت نکردن اصول بهداشت محیطی تخلفات عمده بخش بهداشت، دارو و درمان در استان بوده است.
وی بیان کرد: در بخش قاچاق کالا و ارز نیز عرضه و فروش کالای قاچاق توسط واحدهای صنفی و حمل و نقل کالای قاچاق بیشترین پرونده های تخلف را به خود اختصاص داده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: شهریورماه گذشته ۵۲۰ پرونده در سه بخش کالا و خدمات، بهداشت و دارو و قاچاق کالا و ارز در شعب تعزیرات و اجرای احکام مختومه شد.
وی افزود: در مجموع نسبت پرونده های مختومه به وارده تعزیرات حکومتی استان امسال نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است و این سازمان اهداف خود را در سه بخش کالا و خدمات، بهداشت و دارو و قاچاق کالا و ارز دنبال می کند.
اشرفی اظهار داشت: شهریورماه گذشته در بخش کالا و خدمات ۱۶۴ پرونده وارده و ۱۷۶ پرونده مختومه شد که میزان محکومیت این پرونده ها ۲۴۸ میلیون ریال بوده است.
وی گفت: در بخش کالا و ارز نیز ۹۹ فقره پرونده وارده و ۱۰۹ پرونده با محکومیت ۲۴ میلیارد و ۶۸۲ میلیون ریال مختومه شد.
وی ادامه داد: ماه گذشته در بخش بهداشت، دارو و خدمات نیز ۲۸ پرونده وارده و ۳۳ پرونده مختومه شد که میزان محکومیت این پرونده ها ۷۱ میلیون ریال بوده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی گفت: در حوزه اجرای احکام طی ماه گذشته در بخش کالا و خدمات ۷۲ پرونده وارده و ۸۹ پرونده مختومه شد که در این زمینه ۱۳۹ میلیون ریال وصول شده است.
وی اظهار داشت: همچنین در بخش قاچاق کالا و ارز تعداد پرونده های وارده ۷۷ مورد، مختومه ۹۹ مورد و میزان وصولی سه میلیارد و ۷۷۹ میلیون ریال بوده است.
اشرفی گفت: در بخش بهداشت، دارو و درمان نیز هفت پرونده وارده و ۱۴ پرونده مختومه شد و در این زمینه ۲۱ میلیون ریال وصول شده است.
وی بیان کرد: پرونده قاچاق هشت هزار و ۶۱۳ لیتر سوخت از نوع نفت سفید در شهرستان نهبندان، قاچاق ۴۰ هزار نخ سیگار، ۶۸ کیلوگرم پارچه و ۴۲ عدد سنگ فرز در شهرستان قاینات، ۴۰ راس گوسفند در بیرجند و ۶ تن چوب در قاینات از جمله پرونده هایی است که در روزهای پایان شهریور مورد رسیدگی قرار گرفته است.
۷۵۵۷*۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 11 =