۹۱ درصد مطالبات گندم کاران خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند – ایرنا – مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: مجموع مطالبات کشاورزان استان از محل فروش گندم ۱۳ میلیارد و ۵۱۵ میلیون تومان بوده که تاکنون ۹۱ درصد آن پرداخت شده است.

مجید اسداللهی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مابقی مطالبات گندم کاران استان نیز به زودی پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه هفته جاری پنج میلیارد تومان به حساب کشاورزان واریز شده است افزود: ۱۰۰ درصد مطالبات آن دسته از کشاورزانی که تا ۲۳ تیرماه ۹۷ گندم خود را تحویل داده اند، پرداخت شده است.
عضو هیات مدیره و مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: بعد از تاریخ مذکور نیز ۵۰ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.
وی میزان گندم خریداری شده در استان را بیش از ۱۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: امسال قیمت خرید هر کیلوگرم گندم یکهزار و ۳۰۰ تومان بود که این قیمت برای گندم پاک یکهزار و ۳۵۲ تومان در نظر گرفته شده است.
اسداللهی یادآور شد: ۲۲ مرکز جمع آوری در استان خراسان جنوبی خرید محصولات کشاورزی را به عهده دارند که بخشی از این مراکز تعاونی های روستایی محلی هستند و چند مرکز دولتی نیز عهده دار این کار است.

** مطالبات کلزاکاران پرداخت شد
وی با بیان اینکه امسال ۱۹۳ تن محصول کلزا نیز از کشاورزان استان خریداری شده است گفت: ۱۰۰ درصد مطالبات کلزاکاران شامل ۵۵۲ میلیون تومان پرداخت شده است.
مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی اضافه کرد: هفته گذشته (پایان شهریور و اوایل مهرماه) ۲۰۰ تن برنج طرح تنظیم بازار با قیمت یارانه ای در استان زیر نظر کارگروه تنظیم بازار جذب و توزیع شده است.
وی گفت: در حال حاضر به جهت موجودی کالاهای تنظیم بازار که در حوزه شرکت غله استان قرار دارد ذخایر کافی و مناسب در استان وجود دارد که در زمان لازم عرضه خواهد شد.
اسداللهی تصریح کرد: کالاهای موجود ذخیره سازی شده در قالب طرح های مختلف که از سوی دولت در سال ابلاغ می شود از جمله عید نوروز، آغاز سال تحصیلی، ماه محرم، رمضان، مصارف دستگاه ها و سازمان های دولتی و سایر توزیع می شود.
۷۵۵۷*۳۰۲۸

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار − سه =